MojElektromobil

Škoda má v elektromobilite veľké plány. Nekončí to aktuálne predávaným Enyaqom a jeho rôznymi variantmi, v pláne je predstavenie viacerých úplne nových zaujímavých kúskov. Automobilka približne v polovici tohto roka ohlásila príchod štyroch úplne nových modelov, jedným z nich je práve Škoda Elroq. Portál idnes.cz uvádza, že tento elektromobil tu bude onedlho.

Elroq bude uvedený počas budúceho roka

Nový Elroq by mal byť predstavený už počas budúceho roka a má ísť v porovnaní s Enyaqom o kompaktnejší crossover. Má ísť práve o prvý z pripravovaných elektromobilov, a zároveň o prechodový model od aktuálneho štýlu k modernejšiemu, futuristickejšiemu, ktorý automobilka nazýva Modern Solid. Ide o dizajnový jazyk pre éru elektromobilov a to, ako by mohli vozidlá budúcnosti vyzerať, naznačil už koncept Vision 7S.

modern solid elektromobily
Zdroj: Škoda

V porovnaní s Enyaqom bude v prvom rade kratší, má byť dlhý približne 4,5 metra. Presné parametre samozrejme ešte nepoznáme. Elroq už prichádza na výrobnú linku v Mladej Boleslavi v rámci ladenia výroby pri produkcii takzvanej overovacej sére. Od roku 2022 prebiehajú na linke viaceré základné skúšky vozidla.

Mohlo by vás zaujímať:

Automobilka si označenie Elroq na patentovom úrade zarezervovala začiatkom roka 2021 a tvrdí, že už dnes eviduje množstvo potenciálnych zákazníkov, ktorí čakajú práve na predstavenie tohto nového elektromobilu. To, že je Elroq už na linke, zatiaľ neznamená začatie sériovej výroby. Zatiaľ sa tam nachádza len niekoľko málo kusov v takzvanej overovacej výrobnej sérii, na ktorej sa ladia detaily, vychytávajú sa posledné muchy pri výrobe a zamestnanci vo výrobnej hale sa učia montážne postupy jednotlivých komponentov.

Náš tip
Nenechajte si ujsť dotácie na nabíjacie stanice. S celým procesom pomôže ZSE Drive
27. decembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+