MojElektromobil

Automobilka ŠKODA AUTO odhalila prvú skicu exteriéru štúdie VISION 7S. Dozvedeli sme sa teda ďalšie dizajnové prvky budúcich elektromobilov značky ŠKODA. Ďalšie informácie sú zverejnené na stránke skoda-storyboard.com.

Elegancia, veľkorysosť a funkčnosť v jednom

Skice novinky zachytávajú mohutné SUV s výrazne tvarovanou prednou časťou. Svetlomety sú vytvarované do tvaru písmena „T“. Maska chladiča je plochejšia, uzatvorená a tmavá. Samotné predné svetlomety sú širšie a posunuté viac k bokom auta. Ich usporiadanie je v dvoch radoch nad sebou. Nad nimi je umiestnený ostro orezaný pás denného svietenia. Ten zasahuje až k hranám blatníkov, ktoré sú výrazne rozšírené. Kapota má potom už tradičnú líniu, na akú sme u vozidiel značky ŠKODA zvyknutí.

Spodná časť predného nárazníka má hliníkovú ochranu podvozku. Kolesa novej štúdie sú veľké a aerodynamicky optimalizované. Strecha sa smerom dozadu mierne zvažuje. Ako sme už teda pred pár dňami spomínali, nová štúdia VISION 7S sa bude vyznačovať predovšetkým robustným vzhľadom, funkčnosťou a autentickosťou. Poteší ľudí, ktorí požadujú veľkorysý priestor, odolné a udržateľné materiály, tak ako aj efektívne aerodynamické tvary elektromobilu.

ŠKODA AUTO pripravuje novú štúdiu VISION 7S. Toto prinesie

17.8.2022

Automobilka ŠKODA AUTO predstavila ďalší návrh interiéru štúdie VISION 7S. Táto štúdia VISION 7S je mimochodom prvé vozidlo tohto výrobcu, pri navrhovaní ktorého bol použitý nový dizajnový jazyk. Svojej premiéri na verejnosti sa dočká už 30. augusta.

VISION 7S ako renovácia dizajnu interiéru so starými dobrými prvkami značky ŠKODA

VISION 7S naznačuje pre minimalistický vzhľad interiéru pripravovaného plne elektrického sedemmiestneho automobilu. Pochváliť sa údajne môže vysokou funkčnosťou a pohľadným dizajnovým jazykom. Nechýbajú „Simply Clever“ prvky, ktoré sú pre automobilku ŠKODA už typické. Dočkať sa máme „obopínajúceho“ dizajnu, ktorý má všetkým pasažierom dodať pocit bezpečia. Potešiť dokáže aj široká palubná doska. Tá vraj bude zasahovať až k samotným dverám. Tento prvok jasne zdôrazní šírku interiéru elektromobilu. V prostriedku tejto palubnej dosky sa bude nachádzať voľná stojaca dotyková obrazovka. Tá je vo vozidlách ŠKODA otočená vo vertikálnej polohe.

Pomer digitálnych a dotykových prvok bude v automobile vyvážený. V kombinácii s dokonalou ergonómiou v podobe nového volantu s vertikálnymi priečkami a sploštenou hornou a spodnou časťou ide o vozidlo, ktoré je praktické aj štýlové. Pod ovládacím panelom sa nachádzajú priehradky na pripojenie smartfónov. Zabezpečujú ešte lepšie prispôsobenie pre atraktívnejší zážitok z jazdy.

Ako sme už v úvode spomenuli, svetová premiéra tejto štúdie sa uskutoční 30. augusta. Prinesie vzhľad, ktorý je založený na už klasických hodnotách značky ŠKODA. Medzi tie samozrejme patrí robustný vzhľad, funkčnosť a autenticita.

23. augusta 2022
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+