MojElektromobil

Britsko-holandský ropný a plynárenský koncern Royal Dutch Shell, známy ako Shell to myslí s elektromobilitou naozaj vážne. Najnovším dôkazom je kúpa spoločnosti NewMotion, ktorá prevádzkuje viac ako 30 000 nabíjacích staníc po celej Európe. Pripravuje sa tak na dni, kedy začne klesať dopyt po rope.  

Spoločnosť Shell sa začiatkom roka vyjadrila, že sa začne na niektorých svojich čerpacích staniciach budovať nabíjacie stanice pre elektromobily. Prvé stanice mali vyrásť v spolupráci so spoločnosťou Allego vo Veľkej Británii a Holandsku. No a ako sme vás informovali, jedna z prvých bola zhruba pred 2 týždňami sprevádzkovaná neďaleko Londýna.

Náš tip
Greenway vybuduje na Slovensku ultra-rýchle nabíjacie stanice s výkon do 350 kW

shell nabijacie stanice newmotion

30 000 staníc v 22 krajinách

Táto forma podpory nabíjacej infraštruktúry pre elektromobily a plug-in hybridy sa však “Shell-ke” zjavne máli. Veď spoločnosť kupuje jedného z najväčších prevádzkovateľov nabíjacích staníc v Európe. NewMotion spravuje vyše 30 000 nabíjacích staníc s 50 000 nabíjacími stojanmi v 22 krajinách. Až 10 000 z nich sa pritom nachádza v Nemecku.

Shell chce ostať konkurencieschopný

“Náš koncern bude hľadať veľmi agresívne scenáre, aby zostal konkurencieschopný vo svete, ktorý získava viac energie z obnoviteľných zdrojov a menej z ropy,” hovorí generálny riaditeľ Shell, Ben van Beurden.

Spoločnosť NewMotion bude 100 % dcérou koncernu Shell. Podmienky akvizície zverejnené neboli.

“Odkúpením spoločnosti NewMotion bude schopná naša spoločnosť poskytovať zákazníkom flexibilitu v rámci nabíjania automobilov do zásuvky, a to doma, na pracovisku ako aj počas ciest,” dodáva viceprezident Shell. Matthew Tipper.

Zdroj: Shell

13. októbra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+