MojElektromobil

Bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger požičia Teslu Model 3 klimatickej aktivistke Grete Thunbergovej, ktorá sa zúčastnila a zúčastní niekoľkých doležitých udalostí v Spojených štátoch a Kanade. Pre portál Car and Driver to potvrdil hovorca A. Schwarzeneggera.

Obaja sú známi klimatickí aktivisti a Schwarzenegger je zároveň veľký fanúšik elektrických automobilov. Grete elektromobil pomôže v preprave na niekoľko klimatických protestov po Severnej Amerike. Medzi silných aktivistov matrí aj herec Harrison Ford.

Majú silné hlasy

Možno sa vám zdá priateľstvo medzi Schwarzeneggerom a Gretou čudné, avšak v zvyšovaní povedomia o klimatických zmenách sú ich hlasy skutočne silné. Obaja sa stretli na začiatku tohto roka vo Viedni.

Len minulý týždeň predniesla Greta Thunberg emotívny prejav v OSN a vyzvala v ňom svetových lídrov, aby sa zaoberali nečinnosťou v riešení klimatickej krízy. V prejave Thunbergová zdôraznila škody spôsobené človekom a následky zmeny klímy pre budúce generácie.

Schwarzenegger vlastní už Hummer H1 a Mercedes-Benz triedy G, obidva prerobené na elektrický pohon. Konverziu na elektrický pohon týchto vozidiel má na svedomí rakúska firma Kreisel.

Elektrický Mercedes triedy G
Schwarzenegger si preberá elektrický Mercedes triedy G od firmy Kreisel


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

30. septembra 2019
Zdroj: Teslarati, Car and Driver

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+