MojElektromobil

Rakúska spoločnosť Kreisel Electric, ktorá sa venuje vývoju a výrobe batérií do elektromobilov, ako aj prestavbe bežných vozidiel na elektrické, sa opäť zviditeľnila. Po Mercedese triedy G, prerobila Arnoldovi Schwarzeneggerovi na elektromobil aj jeho najobľúbenejšie vozidlo, ktorým je Hummer H1. Ten bol predstavený v rámci slávnostného otvorenia novej továrne spoločnosti.

Pomerne mladá rakúska spoločnosť Kreisel Electric, ktorá bola založená tromi bratmi Kreiselovcami v roku 2013, zažila v utorok svoj veľký deň. Otvorila totiž svoje nové výskumné a vývojové centrum pre batérie do elektromobilov. Jeho krstným otcom sa stal Arnold Schwarzenegger. Ten si pri tejto príležitosti prevzal Hummer H1, ktorý mu Kreisel Electric prestaval na čistý elektromobil.

Náš tip
46-tonový nákladiak Komatsu prerobili na elektromobil. Má 700 kWh batériu
Kreisel Electric mercedes g
Mercedes-Benz triedy G od Kreisel Electric

“Kreisel Electric elektrifikoval minulú zimu môj Mercedes triedy G a teraz Hummera. Pokiaľ to takto pôjde ďalej, už čoskoro budem môcť lietať z L.A. do Rakúska elektrickým lietadlom”, povedal Arnold Schwarzenegger.

100 kWh batéria vlastnej výroby

Arnoldov Hummer disponuje 100 kWh patentovanou batériou od Kreisel Electric. Tá mu dokáže zabezpečiť zhruba 300 km dojazd na jedno nabitie. Na každej náprave sa nachádza jeden elektromotor. Ich celkový výkon predstavuje 360 kW (490 k). Maximálna rýchlosť 3 300 kg vážiaceho elektrického Hummera je 120 km/h.

“Prostredníctvom našimi elektrických prototypov vozidiel chceme ukázať, čo všetko je možné urobiť vďaka technológiám Kreisel Electric. Tieto modely sa určite nedočkajú masovej výroby. Náš Hummer je elektráreň vo vlčom rúchu a je taký tichý, že o ňom ovce nebudú vedieť”, hovorí Markus Kreisel , jeden zo zakladateľov Kreisel Electric.

Náš tip
Svetový rekord v dojazde elektromobilu vytvoril elektrobus. Prekonáva aj spaľovacie autobusy

Kreisel Electric

Nové centrum s 200 zamestnancami má akcelerovať podnikanie spoločnosti Kreisel Electric v oblasti elektromobility. “Slávnostného otvorenia sa zúčastnilo viac ako 1 000 predstaviteľov medzinárodného obchodu a politiky . To ukazuje na veľký záujem o Kreisel Electric a elektromobilitu”, povedal Christian Schlögl, výkonný riaditeľ zodpovedný za strategický rozvoj Kreisel Electric.

Zdroj: tlačová správa

20. septembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+