MojElektromobil

Elektrický autobus Proterra Catalyst E2 Max vytvoril svetový rekord v dojazde vozidla na elektrickú energiu. S 1 772 km tak pokorí mnohé spaľovacie autobusy.

Americký špecialista na plne elektrické autobusy, spoločnosť Proterra, vytvoril so svojim 12-metrovým modelom Catalyst E2 Max svetový rekord v dojazde elektromobilu na jedno nabitie. Jeho hodnota činí neuveriteľných 1 772 km. Vďačí za to aj obrej 660 kWh batérii.

Model elektrobusu Proterra z roku 2015 s 258 kWh batériou mal dojazd 415 km. O rok neskôr disponoval 440 kWh batériou, pričom zvládol 970 km na jedno nabitie. Za 2 roky sa tak podarilo spoločnosti Proterra zvýšiť dojazd elektrického autobusu viac ako 4-násobne.

Náš tip
46-tonový nákladiak Komatsu prerobili na elektromobil. Má 700 kWh batériu

“Doterajší svetový rekord 1 630 km držal 46-násobne ľahší elektromobil. Úspech nášho elektrobusu Proterra Catalyst E2 Max tkvie aj v tom, že je jeho dojazd aj užitočne využiteľný. A to vďaka jeho dizajnu, energetickej hustote batérií a efektívnej pohonnej jednotke”, hovorí Matt Horton – PR spoločnosti Proterra.

Aktuálne najväčším výrobcom elektrických autobusov je čínska automobilka BYD, ktorá má vo svojom portfóliu aj model s 547 kWh batériou. Jeho dojazd je však “len” 440 km. Elektrobus má vo svojom portfóliu napríklad aj Hyundai Motor Company. Hyundai Elec City disponuje 256 kWh batériou a reálnym dojazdom 290 km.

Zdroj: tlačová správa

20. septembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+