MojElektromobil

Salón Elektromobilov, prvá špecializovaná výstava zameraná na elektromobily odštartovala ešte v roku 2020. Prvý raz bolo možné vidieť plejádu najnovších elektromobilov v priestoroch centra Bory Mall. Aktuálny štvrtý ročník akcie sa predstaví aj v ďalších mestách. Na rade je Trenčín, ktorý bude hostiť Salón Elektromobilov v OC Laugaricio od 16. do 18. júna.

Zblízka si tu budú môcť fanúšikovia značky Škoda pozrieť jej dva aktuálne plne elektrické modelynajpredávanejší elektromobil na Slovensku Škoda Enyaq a jej súrodenca s coupé karosériou, a to rovno v jej najvýkonnejšom vyhotovení. Hovoríme o najrýchlejšej elektrickej Škode, ktorá nesie označenie Enyaq Coupé RS. Tú si nadšenci elektromobility budú môcť aj osobne vyskúšať.

Škoda Enyaq iV Coupe RS TEST
Škoda Enyaq iV Coupe RS | Zdroj: Radovan Hlôška

Športový variant najobľúbenejšieho elektromobilu Slovákov bude prítomný na stánku spoločnosti, kde si ho návštevníci budú môcť pozrieť zblízka a dozvedieť sa o ňom viac. Enyaq RS Coupé je najnovšou verziou populárneho modelu Enyaq, ktorý je prvým plne elektrickým modelom značky Škoda. Vodičom prináša množstvo nových funkcionalít a vylepšení, vrátane vylepšenej aerodynamiky, ktorá zlepšuje jeho dojazd na jedno nabitie.

Okrem toho je Enyaq Coupé RS iV vybavený modernými technológiami, ktoré zabezpečujú efektívne využitie energie a maximálnu pohodlnosť pre vodiča i pasažierov. Vďaka tomu vozidlo dokáže prejsť viac ako 522 kilometrov na jedno nabitie. Súčasťou štandardnej výbavy tejto verzie je predná maska Crystal Face so 131 LED diódami, ktoré osvetľujú vertikálne lamely a horizontálnu linku prednej masky. Enyaq Coupé RS disponuje vďaka dvom elektromotorom pohonom všetkých kolies a výkonom 220 kW. Fanúšikom športovej jazdy tak ponúka plnohodnotný zážitok, zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvládne za 6,5 sekundy a maximálna rýchlosť dosahuje 180 km/h, čo je o 20 km/h viac ako pri ostatných výkonových verziách.

Škoda Enyaq iV Coupe RS TEST
Škoda Enyaq iV Coupe RS | Zdroj: Radovan Hlôška

Nový Enyaq alebo Enyaq Coupé RS je zároveň možné získať oveľa výhodnejšie vďaka širokým možnostiam financovania. Automobilka ponúka možnosť kúpy modelov s 0 % spracovateľským poplatkom, akontáciou od 10 % či výhodným úrokom alebo možnosťou výmeny auta za nové po dohodnutom období. Okrem toho s elektromobilom od Škody získate päť rokov pohody vďaka päťročnej záruke či päťročnému servisu zdarma v cene. Novinkou je tiež výhodný operatívny lízing na 36 mesiacov, nájazdom 15 000 kilometrov ročne a mesačnou splátkou 649 eur bez DPH, s ktorým sa elektromobil od Škody stáva ešte dostupnejším.

Enyaq Coupé RS bude možné na trenčianskom Salóne Elektromobilov možnosť nielen vidieť, ale aj vyskúšať si na vlastnej koži. Registrácia na testovacie jazdy je už spustená, vďaka čomu sa môžete presvedčiť o jeho výkone a kvalite. Na podujatí sa návštevníci budú môcť taktiež dozvedieť viac nielen o výhodách elektrického pohonu, ale tiež o tom, ako dokážu elektromobily šetriť životné prostredie a osobné financie.

Škoda Enyaq iV Coupe RS TEST
Foto : Radovan Hlôška

9. júna 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+