MojElektromobil

Minulý rok v januári sme odštartovali prvú slovenskú špecializovanú výstavu zameranú na elektromobily. Prvýkrát sme sa mohli vidieť v priestoroch obchodného centra Bory Mall v Bratislave, neskôr sme sa presunuli do Košíc, do obchodného centra Atrium Optima. V tomto roku sme už jeden Salón Elektromobilov absolvovali v Bratislave a opäť sa presúvame do Košíc.

Výstava elektromobilov v OC Atrium Optima

Akcia Salón Elektromobilov sa uskutoční od piatka, 3.9., do nedele, 5.9.2021 v priestoroch nákupného centra Atrium Optima v Košiciach. Priamo na mieste nebudú chýbať zastúpenia všetkých relevantných značiek.

Zblízka si budete môcť obzrieť najnovšie modely elektromobilov a plug-in hybridov, ktoré sú dostupné na slovenskom trhu. Okrem samotnej výstavy budú pre vás pripravené aj vozidlá na testovacie jazdy, vďaka čomu si budete môcť vyskúšať, aké je to jazdiť v elektromobile.

Pripravený pre vás bude samozrejme aj bohatý program. Elektromobilita na Slovensku naberá na popularite a na cestách jazdí stále viac vozidiel s čisto elektrickým pohonom. Povedomie o elektrických autách sa zvyšuje a spolu s tým sa otvára množstvo tém, ktoré si zaslúžia pozornosť a my sa im budeme venovať. Počas troch dní si určite nájdete to, čo vás bude zaujímať.

Stále väčší záujem

Slovenskí vodiči sa stále viac zaujímajú elektrické autá a vidieť to aj na našich cestách. S pribúdajúcimi modelmi sa zvyšuje ponuka a vďaka technologickému pokroku sa zlepšujú aj ich parametre. Súčasné elektromobily už dokážu zabezpečiť dojazd 500 a viac kilometrov. Čas strávený na nabíjačke sa dramaticky znižuje a všetky tieto vylepšenia robia elektrické autá atraktívnejšími. Téma elektromobilov sa na Slovensku intenzívne rieši aj na tých najvyšších poschodiach.

Minulý rok bola spustená druhá výzva na budovanie verejne prístupných nabíjacích staníc, tentokrát aj s podporou DC staníc a s rozšírením okruhu žiadateľov aj na podnikateľov. Tento rok by mohlo byť spustené aj tretie kolo dotácií pre nákup elektromobilov a plug-in hybridov. Ďalšou veľkou témou je Plán obnovy, z ktorého pôjde do budovania infraštruktúry nabíjacích a vodíkových čerpacích staníc až 50 miliónov eur.

Ste s nami už tretí rok

V októbri 2020 sme oslávili druhé narodeniny, takže mnohí z vás nám venujete pozornosť už tretí rok. Okrem pravidelných noviniek zo sveta e-mobility pokrývame aj mnohé zaujímavé témy. Neoddeliteľnou súčasťou nášho webu sú testy elektromobilov a plug-in hybridov. Len tento rok sme pre vás zatiaľ otestovali už 28 áut, z toho 13 elektromobilov a 15 plug-in hybridov.

Radi by ste sa stali partnerom Salónu Elektromobilov? Kontaktujte nás

9. júla 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+