MojElektromobil

Na akcii Salón Elektromobilov 2021 Bratislava sa predstaví aj Land Rover so svojim plug-in hybridom Range Rover Evoque. Výkonný plug-in hybrid dokáže výrazne ušetriť vaše náklady na prevádzku vďaka plne elektrickému režimu jazdy a podpore rýchleho DC nabíjania.

Ďalší plug-in hybrid s DC nabíjaním

Range Rover Evoque je výkonné a luxusné SUV automobilky Land Rover s 1,5 litrovým trojvalcovým motorom s výkonom až 147 kW, teda 200 koní. Zatiaľ čo spaľovací motor poháňa prednú nápravu, o zadnú sa stará elektromotor, vďaka ktorému je z Range Rover Evoque plnohodnotná štvorkolka. Samotný elektrický motor dokáže vyprodukovať výkon až 80 kW, takže kombinovaný výkon celej pohonnej jednotky je naozaj slušný. Zastavuje sa na hodnote 227 kW s krútiacim momentom 540 Nm.

O dostatok energie pre elektrický motor sa stará vysokonapäťová batéria s kapacitou 15 kWh. S takouto kapacitou má vozidlo dojazd v čisto elektrickom režime až 66 kilometrov. To by malo bez problémov pokryť váš každodenný nájazd. Navyše, ak v cieli vašej cesty môžete vozidlo nabíjať, váš denný okruh pre plne elektrickú jazdu sa zvyšuje až na 132 kilometrov. Pre ešte väčšiu úsporu sa Land Rover rozhodol pre osadenie rýchleho nabíjania jednosmerným prúdom.

Testovacie jazdy Jaguar Land Rover
Testovacie jazdy Jaguar Land Rover – Rane Rover Evoque PHEV | Foto: Redakcia

Range Rover Evoque je vybavený výkonnejšou palubnou nabíjačkou s výkonom 7,4 kW. Už vďaka tomu sa nabíjací čas skracuje na necelé dve hodiny. S využitím DC nabíjania s maximálnym výkonom až 32 kW sa batéria dokáže nabiť na 80 percent kapacity za necelých 30 minút. Takéto možnosti nabíjania určite pomôžu znížiť vašu spotrebu paliva a aj produkciu lokálnych emisií.

Range Rover Evoque PHEV bude vystavené v interiéri nákupného centra Bory Mall počas akcie Salón Elektromobilov 2021 Bratislava od 25. do 27. júna 2021.

Salón Elektromobilov 2021 Bratislava

Akcia Salón Elektromobilov 2021 Bratislava je špecializovaná výstava elektromobilov a plug-in hybridov, ktorá dáva priestor najnovším elektrifikovaným vozidlám, súvisiacim technológiám a odborným prednáškam. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o nastupujúcom trende e-mobility. Akcia sa uskutoční v termíne od 25. do 27. júna 2021 v obchodnom centre Bory Mall.

Salón elektromobilov 2021 v skratke

  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2021
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií

Všetky potrebné informácie o výstave Salón elektromobilov 2021 budú postupne pribúdať na stránkach e-salon.sk a mojelektromobil.sk, ako aj na našich sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

 

21. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+