MojElektromobil

Akcia Salón Elektromobilov 2021 Bratislava je špecializovaná výstava elektromobilov a plug-in hybridov, ktorá dáva priestor najnovším elektrifikovaným vozidlám, súvisiacim technológiám a odborným prednáškam. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o nastupujúcom trende e-mobility. Akcia sa uskutoční v termíne od 25. do 27. júna 2021 v obchodnom centre Bory Mall.

Salón elektromobilov 2021 v skratke

  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2021
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií

Dizajnová a elektrická Opel Mokka-e

Opel taktiež rozširuje ponuku elektrifikovaných modelov. Ešte donedávna ste si mohli zakúpiť hlavne Opel Corsa-e, no po novom sa ponuka rozšírila o plne elektrický crossover Opel Mokka-e. Už na prvý pohľad je jasné, že nová Mokka je dizajnový kúsok, ktorý má byť na cestách vidieť. Elektrický pohon dáva novej verzii úplne iný rozmer, ktorý dokáže potešiť každého vodiča. Okamžitý výkon od nulových otáčok so suverénnou reakciou na pedál akcelerátora vás nemôže sklamať.

Slovenské ceny Opel Mokka-e (Zdroj: Opel)

Opel Mokka-e, ako menšie SUV, ponúka dostatok priestoru v interiéri pre všetky bežné aktivity a zároveň získavate vyšší komfort nielen pre vás ako vodiča, ale aj pre pasažierov vzadu. Batožinový priestor má objem presne 350 litrov. Lokálne bezemisnú jazdu si rýchlo zamilujete. Elektrický motor zabezpečuje plynulú jazdu bez hluku, zápachu a zbytočných vibrácií. Pod prednou kapotou sa skrýva elektrický motor, ktorý aj poháňa kolesá na prednej náprave. Výkon pohonnej jednotky je 100 kW s krútiacim momentom 260 Nm.

Nové technológie a elektrický dojazd

Automobilka tu prináša aj nové technológie. Po prvýkrát v danom segmente tu nájdete inteligentné LED matrix svetlá. Tie teda zvyšujú bezpečnosť spolu s asistenčnými systémami, vrátane adaptívneho tempomatu a ďalších funkcií. Batéria je uložená v podvozku s využiteľnou kapacitou 45 kWh. Podľa normy WLTP je dojazd tohto modelu 322 kilometrov, čo bez problémov postačuje na bežné jazdenie v rámci mesta a v jeho okolí.

Aby ste sa mohli bez problémov vydať aj na dlhšie cesty, vozidlo je vybavené rýchlym nabíjaním s výkonom 100 kW. Vďaka tomu je možné batériu nabiť z 20 na 80 percent už za 30 minút. V prípade pomalého nabíjania je Opel Mokka-e vybavená rýchlou palubnou nabíjačkou s tromi fázami a výkonom 11 kW. Využiť ju môžete napríklad pri domácom nabíjaní cez wallbox alebo na verejných nabíjacích staniciach. Ak zvolíte tento spôsob nabíjania, plne vybitú batériu dokážete nabiť na sto percent za 4 hodiny.

Na akcii Salón Elektromobilov 2021 Bratislava v obchodnom centre Bory Mall si budete môcť obzrieť elektrický model Opel Mokka-e aj zblízka a čakať budú na vás aj testovacie jazdy elektrifikovaných modelov Opel.

Ďalšie informácie

Všetky potrebné informácie o výstave Salón elektromobilov 2021 budú postupne pribúdať na stránkach e-salon.sk a mojelektromobil.sk, ako aj na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

6. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+