MojElektromobil

Technológie z Formula E

Automobilka Jaguar má vo svojej ponuke plne elektrický model I-Pace už tri roky, no aj napriek tomu ide o stále aktuálny elektromobil vo svojej triede. Elektromobil zostáva verný svojej značke a v modernom tele kombinuje luxusné spracovanie s dravým prejavom. Výrobca si skutočne dal záležať na každom detaile, aby dokázal ponúknuť plnohodnotný jazdný zážitok v plne elektrickom prevedení.

O pohon Jaguar I-Pace sa starajú dva synchrónne elektrické motory s permanentným magnetom. Po technologickej stránke sú oba motory podobné s tými, ktoré sa nachádzajú v pretekárskom modeli Formula E – Jaguar I-TYPE. Ich kombinovaný výkon je 400 koní s krútiacim momentom 696 Nm. Vďaka týmto číslam sa SUV dokáže rozbehnúť z 0 na 100 km/h už za 4,8 sekundy. Zároveň, dva elektromotory znamenajú pohon všetkých štyroch kolies, teda auto bez problémov zvládne aj náročnejší terén.

i-pace jaguar bev salón elektromobilov košice 2020

Komfortný a priestranný

Rozmerovo vôbec nejde o malé auto, aj keď stále ho je možné kategorizovať medzi menšie SUV. Na dĺžku má takmer 4,7 metra, na šírku 2 metre a na výšku 1,5 metra. Aj z týchto parametrov je jasné, že vďaka širšiemu postaveniu v kombinácii s rázvorom kolies 2,9 metra a výškou iba 1,5, sú jazdné vlastnosti Jaguar I-Pace ukážkové. Jazdné vlastnosti ovplyvňuje v pozitívnom zmysle aj trakčná batéria uložená v podvozku s kapacitou 90 kWh. To vôbec nie je málo, o čom hovorí aj elektrický dojazd podľa normy WLTP až 470 kilometrov. Nabíjanie na dlhších trasách taktiež nie je problém vďaka 100 kW rýchlemu DC nabíjaniu. 

Jaguar I-Pace samozrejme ponúka najvyšší komfort v interiéri. Z pohľadu dizajnu otvára novú športovú tvár automobilky a kombinuje otvorený priestor s decentnou stredovou konzolou a palubnou doskou. Vždy tak máte k dispozícii všetky podstatné funkcie a zároveň nie ste obklopení zbytočnými tlačidlami. Elektrická platforma nepochybne ponúka viac priestoru ako bežné spaľovacie vozidlá. Kompaktná pohonná jednotka zabezpečuje pohodlné komfortné sedenie pre päť pasažierov. Okrem štandardného batožinového priestoru vzadu nájdete menší odkladací priestor aj pod prednou kapotou.

Elektromobil Jaguar I-Pace si budete môcť pozrieť zblízka na akcii Salón Elektromobilov 2021 Bratislava v priestoroch nákupného centra Bory Mall, a to vďaka dealerovi T.O.P. AUTO PREMIUM.

Salón Elektromobilov 2021 Bratislava

Akcia Salón Elektromobilov 2021 Bratislava je špecializovaná výstava elektromobilov a plug-in hybridov, ktorá dáva priestor najnovším elektrifikovaným vozidlám, súvisiacim technológiám a odborným prednáškam. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o nastupujúcom trende e-mobility. Akcia sa uskutoční v termíne od 25. do 27. júna 2021 v obchodnom centre Bory Mall.

Salón elektromobilov 2021 v skratke

  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2021
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií

Všetky potrebné informácie o výstave Salón elektromobilov 2021 budú postupne pribúdať na stránkach e-salon.sk a mojelektromobil.sk, ako aj na našich sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

 


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

11. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+