MojElektromobil

Britská automobilka Jaguar tento týždeň predstavila novú verziu svojho elektrického SUV I-Pace. Zaujímavá je nižšou cenovkou, no samozrejme za cenu nižšieho výkonu.

Ako píše portál Electrek, prvý elektromobil z dielne automobilky Jaguar sa teší určitému úspechu, no doterajšie predaje netrhali rekordy.

Najväčším problémom sa javí byť práve cena pôvodného modelu, ktorá v našich končinách začína na 78 968 €. V silne konkurenčnom segmente luxusných SUV to má preto veľmi ťažké.

Prakticky totožný model

Nová verzia Jaguar I-Pace EV320 má zjavne byť východiskom z tejto situácie. Podľa automobilky sa vyznačuje svojou kompletnou výbavou a prvotriednou technológiou.

SUV bude dostupné s infotainment systémom Pivi Pro, vnútorným digitálnym zrkadlom s technológiou ClearSight a ionizáciou vzduchu v kabíne s filtrom PM2,5. Zákazníci si budú vyberať zo širšej ponuky farebných vyhotovení a dostupné budú aj nové prevedenia kolies.

Jaguar I-Pace EV320 je vybavený elektromotormi s výkonom 320 koní, zatiaľ čo pôvodný model EV400 ponúka výkon až 400 koní (294 kW). Obidva modely sú pritom postavené na totožnej platforme, majú rovnakú 90 kW batériu, rovnaký dojazd 470 km (WLTP) a rovnaký pohon všetkých štyroch kolies. Jediným rozdiel sa teda javí byť celkový výkon a farebné prevedenie.

Automobilka uvádza, že elektromotory novinky boli prekalibrované tak, aby dosahovali kombinovaný výkon 235 kW, teda spomínaných 320 koní. Z 0 na 100 km/h sa dokáže rozbehnúť za 6,4 sekundy.

Menej výkonu, podstatne nižšia cena

Prezentované zníženie výkonu nevyzerá až tak dramaticky, keď sa na to človek pozrieť z pohľadu toho, koľko ušetrí.Nová verzia verzia Jaguar I-Pace EV320 sa totiž bude predáva za cenu od 65 990€. To je o takmer 13 000€ menej, než pri pôvodnej verzii.

Nateraz je ale otázna plánovaná dostupnosť. Automobilka uviedla, že nová verzia bude vyrábaná v limitovanom počte. Čo presne pod tým myslí nekonkretizovala.

Náš tip
Jaguar ponúka zľavu na I-Pace. Pre majiteľov Tesly


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

25. augusta 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+