MojElektromobil

Britská automobilka Jaguar pred rokom predstavila SUV I-Pace, svoj prvý 100% elektromobil. Teraz ide priamo po majiteľoch Tesly a ponúka im motivačnú zľavu vo výške 3 000 dolárov (2 682 €) v prípade, že si kúpia ich elektrický I-Pace.

Model I-Pace je úspešný na niektorých európskych trhoch, no predaje v USA sú nízke aj napriek tomu, že naň spoločnosť ponúka 0% leasing.

Jaguar predáva v USA len približne 200 modelov I-Pace mesačne. V júli bol celkový počet dodaných elektromobilov I-Pace v USA len vyše 1 500. Jaguar chce zvýšiť predaje aj touto dotáciou.

Už začiatkom tohto roka dostávali majitelia Tesly do schránok letánky od Jaguaru s detailným porovnaním modelov I-Pace a Model X.

Automobilka tvrdí, že na uplatnenie zľavy zákazník potrebuje iba doklad o vlastníctve Tesly. Nejedná sa o “trade-in”, čiže výmenu Tesly za I-Pace s odpočítaním zostatkovej hodnoty.

„Zľava platí pre jedného majiteľa alebo člena domácnosti majiteľa, na ktorého je vozidlo Tesla v súčasnosti zaregistrované. Limit je jedna zľava na jedno číslo VIN.

Môže byť použitý na leasing alebo kúpu aj nového, nepoužitého I-Pace. Nevyžaduje sa žiadna výmena za Teslu a zľava sa nedá sa vyplatiť v hotovosti.“

Tesla Model X a Jaguar I-Pace

Jaguar I-Pace má v USA základnú cenu 69 500 dolárov. Väčšina majiteľov Tesiel tento marketing vysmiala.

S vládnou dotáciou, zľavou dílera a najnovšou “Tesla zľavou” sa však cena I-Pace dostane len na nečo vyše 50 000 USD, čo je zaujímavá cena. Jaguar však pravdepodobne loví v nesprávnych vodách. Model X je omnoho väčšie rodinné vozidlo, s väčším batožinovým priestorom a dlhším dojazdom.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

14. augusta 2019
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+