MojElektromobil

Akcia Salón Elektromobilov 2021 Bratislava je špecializovaná výstava elektromobilov a plug-in hybridov, ktorá dáva priestor najnovším elektrifikovaným vozidlám, súvisiacim technológiám a odborným prednáškam. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o nastupujúcom trende e-mobility. Akcia sa uskutoční v termíne od 25. do 27. júna 2021 v obchodnom centre Bory Mall.

Salón elektromobilov 2021 v skratke

  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2021
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií

Top plug-in hybrid od BMW

BMW má širokú ponuku plug-in hybridných modelov. Do elektrifikácie vozidiel sa postili skutočne vo veľkom, nakoľko takmer v každej kategórii je možné nájsť aj možnosť s pohonom, ktorý kombinuje elektrický motor a dobíjateľnú trakčnú batériu. Na čele tejto ponuky je jednoznačne BMW X5 xDrive 45e M, ktoré spomedzi všetkých modelov ponúka nielen najviac priestoru pre posádku, ale aj najlepšie parametre plug-in hybridného pohonu.

Rozmerovo, dizajnovo a aj výbavou ide o plnohodnotné BMW radu X5, ktoré má dostatok výkonu pod kapotou a zároveň zabezpečuje maximálny komfort počas jazdy, a to za každých okolností. Samé za seba hovoria aj parametre či rozmery vozidla. BMW X5 xDrive 45e M má na dĺžku 4,9 metra, na šírku rovné 2 metre a na výšku 1,7 metra. Aj z tohto vám musí byť jasné, že sa komfortne odveziete aj na dlhšie trasy. Vďaka 500 litrovému batožinovému priestoru sa rovnako bez problémov zbalíte aj na týždňovú dovolenku.

Elektrický dojazd až 90 kilometrov

Pod kapotou sa skrýva silný šesťvalcový motor s objemom 3 litre. Jeho maximálny výkon je 210 kW, no pomáha mu aj silný elektromotor s výkonom 83 kW. Kombinovaný výkon oboch pohonov je teda 290 kW s krútiacim momentom 600 Nm. BMW pri tomto modeli nešlo iba o komfort a výkon, ale aj lokálne bez emisnú jazdu. Tá so sebou prináša aj rôzne ďalšie benefity, napríklad nižšiu spotrebu či plynulý pohyb bez hluku a vibrácií. Automobilka tu preto osadila vysokonapäťovú batériu s kapacitou 24 kWh.

BMW 330e Touring TEST
BMW 330e Touring | Foto: Redakcia

Batéria s takouto kapacitou sa donedávna montovala do čistých elektromobilov. Elektrický dojazd je preto skutočne nadpriemerný a pri úspornej jazde môžete počítať s čisto elektrickým dojazdom až 90 kilometrom. Batériu je možné nabíjať cez vstavanú palubnú nabíjačku s výkonom 3,7 kW. To znamená, že z verejnej nabíjacej stanice alebo wallboxu sa batéria nabije z 0 na 100 percent za asi šesť hodín. Pri domácom nabíjaní sa čas predĺži na asi 9 hodín, čo stále stíhate pri nočnom nabíjaní.

BMW X5 xDrive 45e M si budete môcť pozrieť zblízka na akcii Salón Elektromobilov 2021 Bratislava v nákupnom centre Bory Mall. Dostupný bude na testovacie jazdy spolu s modelmi 330e Touring a 545e xDrive Sedan. V interiéri budú vystavené aj ďalšie modely, a to menovite BMW X1, X2 a X3 v plug-in hybridnej verzii a elektromobil BMW i3.

Ďalšie informácie

Všetky potrebné informácie o výstave Salón elektromobilov 2021 budú postupne pribúdať na stránkach e-salon.sk a mojelektromobil.sk, ako aj na našich sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

 

9. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+