MojElektromobil

Salón Elektromobilov 2020, výstava zameraná výhradne na elektromobily a plug-in hybridy, ktoré sú dostupné na slovenskom trhu, nám takmer klope na dvere. Už v dňoch od 24. do 26. januára 2020 si v obchodnom centre Bory Mall v Bratislave budete môcť naživo obzrieť celý zástup elektromobilov a získať o nich podrobné informácie od predajcov či priamo ich stvoriteľov.

Medzi partnerov výstavy Salón elektromobilov 2020 patrí aj spoločnosť Mercedes-Benz, ktorá dorazí so svojimi štvorkolesovými elektrickými lákadlami. Okrem modelu Mercedes-Benz EQC sa dočkáte aj najnovšej generácie mestských elektromobilov smart EQ v ich plnej kráse. Novinky sú postavené na princípoch trvalo udržateľnej a komplexnej koncepcii mestskej mobility, ktorá sa opiera o pevné základy a zásadové myšlienky. Výsledok? Pozoruhodné elektrické tátoše do mesta!

Podrobnosti o najväčšej výstave elektromobilov na Slovensku, Salón Elektromobilov 2020, sa dozviete na oficiálnej stránke e-salon.sk, kde nájdete ďalšie podrobnosti, vrátane oficiálneho programu. Nezabudnite sa zaregistrovať, aby vám neunikla príležitosť vyhrať skvelé ceny! Bezplatnou registráciu navyše získate kalendár elektromobilov na rok 2020. Už len preto stojí za to vyplniť ju ;).

>> Registrácia zadarmo <<< 

Nová generácia smart EQ fortwo a smart EQ forfour: Priekopnícka, digitálna, určená pre mesto

Nová generácia vozidla smart je predovšetkým nepochybne elektrická. Značka smart ponúka trvalo udržateľnú a komplexnú koncepciu mestskej mobility. Pri napĺňaní svojich zámerov sa značka riadi viacerými zásadami.

Rethink – auto spoznáva aktuálne predstavy a inšpiruje sa radikálnymi ako aj pokrokovými technologickými nápadmi.

Rediscover – smart uľahčuje život v meste. Používanie vozidla je vždy jednoduché a intuitívne. Predná časť nových modelov smart fortwo a forfour sa prvýkrát odlišuje. Na mieste, kde štvormiestne vozidlo nesie dynamický prvok v tvare písmena A otvárajúceho sa nadol, ktorý je známy zo štúdie smart Vision EQ fortwo s voliteľne integrovanými hmlovými svetlometmi, si model fortwo ponechal známu priateľskú tvár.

Svetelná technika na želanie predstavuje výkonnejšiu a trvanlivejšiu techniku, ktorá využíva výlučne svetelné diódy. Zadné svietidlá so stovkami diód predstavujú špičkový vizuálny a technický prvok. Dizajnéri navrhli stredovú konzolu s celkom novým tvarom pre ešte lepšie možnosti využitia priestoru.

Refresh – vždy na najnovšej úrovni: nová koncepcia infotainmentu connect. Značka smart sa novou koncepciou intuitívneho UX s 8-palcovým dotykovým displejom spolieha na dokonalé zladenie s mobilnými telefónmi zákazníkov a ich výpočtovým výkonom.

Remote – digitalizácia bez hraníc. Značka smart prepracovala svoju digitálnu ponuku, aby zákazníkom poskytla čo najlepšie služby. Internetové stránky a aplikácie pre mobilné telefóny a nositeľnú elektroniku majú rovnaké minimalistické používateľské rozhranie.

Aplikácia smart EQ control prenesie mobilitu do mobilných telefónov vodičov. Je digitálnym spoločníkom vodiča vozidla smart a umožňuje mu zisťovať stav vozidla na diaľku. Služba „my smart“ je stredisko všetkých digitálnych služieb tejto značky. Zákazník môže v reálnom čase zistiť polohu svojho vozidla smart či odomykať a zamykať vozidlo bez použitia kľúča.

Služby „smart ready to“ predstavujú inovatívne služby, ktoré uľahčujú život v metropolách. Či už ide o informácie o vozidle, nabíjanie, parkovanie, navigovanie, nahrávanie a dokonca zdieľanie s priateľmi a susedmi. Ready to share: jednoduché zdieľanie. V priebehu niekoľkých sekúnd môžu oprávnení používatelia pomocou svojho telefónu otvoriť vozidlo svojho priateľa. Služba je založená na používaní telefónu a využíva funkciu bezkľúčového vstupu do vozidla.

Ready to park: pohodlné parkovanie prostredníctvom aplikácie – v reálnom čase nájdete dostupné možnosti parkovania vo zvolenej oblasti a niektoré z nich môžete priamo rezervovať. Ready to spot ukazuje nielen polohu odstaveného vozidla smart, ale aj najlepšiu cestu k nemu. V prípade potreby rozsvieti predné svetlomety pre uľahčenie hľadania. V aplikácii Ready to pack je integrovaná funkcia aplikácie pactris, ktorá pomáha pri zapĺňaní batožinového priestoru. Používateľ v obchode oskenuje čiarový kód na produktoch a aplikácia znázorní, akým spôsobom sa zmestí do vozidla.

Reinvent – s novou generáciou vozidla smart je aj štruktúra výbavy stvárnená inteligentnejšie. Okrem základného modelu sú k dispozícii tri známe línie výbavy passion, pulse a prime. Každú líniu výbavy je možné kombinovať s tromi balíkmi výbavy (Advanced, Premium, Exclusive).

Regain – krátky rázvor kolies a výrazný rozchod kolies v kombinácii s priamym riadením dodávajú vozidlu smart jedinečnú obratnosť. Vďaka krútiacemu momentu 160 Nm zrýchľujú nové elektrické modely s výkonom 60 kW (82 k) z 0 na 60 km/h za 4,8 sekundy. Akumulátor pozostáva z troch vysokonapäťových modulov a 96 vysokonapäťových článkov. Vďaka tomu dosahuje lítium-iónový akumulátor, ktorý dodáva vlastná organizačná jednotka koncernu Daimler Deutsche Accumotive, kapacitu 17,6 kWh, čo stačí na dojazd 159 km podľa NEDC. To zodpovedá nielen štvornásobku priemerného denného jazdného výkonu v Nemecku, ale zabezpečuje najmä veľkorysý dojazd vo veľkomeste, pričom energiu je možné opätovne získať rekuperáciou. Komfortnou funkciou v meste je najmä radarom podporovaná rekuperácia. Vďaka nej vozidlo automaticky brzdí podľa vozidla idúceho vpredu. Elektromotor chladí vzduch, výkonovú elektroniku kvapalina.

Reload – znamená vlastný spôsob nabíjania. Vďaka voliteľnej palubnej nabíjačke s kapacitou 22 kW s funkciou rýchleho nabíjania sa modely nabijú z 10 % na 80 % dojazdu za menej ako 40 minút. Na úroveň priemerného denného jazdného výkonu sa vozidlo smart z 230-voltovej zásuvky dobije za 3,5 hodiny.

Mercedes-Benz je hlavný partner podujatia Salón Elektromobilov 2020 v Bory Mall.

17. januára 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+