MojElektromobil

Jedným z hrdých partnerov výstavy Salón elektromobilov 2020 je spoločnosť Mercedes-Benz, ktorá v Bory Mall v termíne 24. až 26. januára 2020 vystaví svoje aktuálne najväčšie klenoty z radu elektromobilov.

Najväčším lákadlom bude zjavne prvý Mercedes čisto elektrickej generácie – Mercedes-Benz EQC. Ten si budete môcť naživo obzrieť a v sobotu, 25. januára 2020, sa môžete tešiť aj na samostatnú prezentáciu, ktorá tento unikátny model predstaví do najmenších detailov.

Podrobnosti o najväčšej výstave elektromobilov na Slovensku, Salón Elektromobilov 2020, sa dozviete na oficiálnej stránke e-salon.sk, kde nájdete ďalšie podrobnosti, vrátane oficiálneho programu. Nezabudnite sa zaregistrovať, aby vám neunikla príležitosť vyhrať skvelé ceny!

Náš tip
Na Slovensku prebehne najväčšia špecializovaná výstava elektromobilov

Mercedes-Benz EQC

Nový EQC, prišiel na cesty ako prvý Mercedes-Benz produktovej a technologickej značky EQ (Electric Intelligence) v polovici roku 2019.

Medzi výstižné znaky nového EQC (dĺžka/šírka/výška/rázvor: 4761/1884/1624/ 2873 mm, batožinový priestor podľa výbavy cca 500 l) patrí okrem iného športová, pretiahnutá silueta, veľký čierny panel v prednej časti či svetelný vodič ako optické spojenie k denného osvetleniu v tvare fakle typickému pre Mercedes-Benz ako aj úplne nový dizajn interiéru.

Koncepčne EQC zodpovedá všetkým požiadavkám akumulátorového elektrického pohonu. Dvojnásobne odhlučnené kompaktné elektrické hnacie ústrojenstvo (eATS) s náhonom na všetky kolesá poskytuje vozidlu suverénne jazdné vlastnosti. Predbežne udávaná kombinovaná spotreba (podľa NEDC) elektrickej energie dvoch asynchrónnych elektromotorov ústrojenstva je 22,2 kWh/100 km (pri nulových emisiách CO2).

Prvý elektromotor ústrojenstva, umiestnený na prednej náprave, je optimalizovaný pre slabé až stredne ťažké zaťaženie. Druhý, na zadnej, určuje dynamiku. Oba spoločne dosahujú celkový výkon 300 kW a maximálny krútiaci moment 765 Nm.

Nové EQC zároveň využíva najnovšiu generáciu jazdných asistenčných systémov s novými funkciami pri riadení jazdy v zápche, extrémne tichý interiér okrem iného umožňuje predklimatizovanie a vozidlu nechýba ani pokrokový multimediálny systém MBUX – s množstvom obsahov špecifických pre EQ. Vozidlo disponuje aj navigáciou optimalizovanou pre EQ či Mercedes me Charge – pohodlným prístupom k nabíjacím stojanom mnohých poskytovateľov.

„Nový EQC je pravý Mercedes-Benz. Platí to najmä pre klasické atribúty ako kvalita, bezpečnosť a komfort. K tomu sa pridáva vysoká jazdná dynamika vďaka dvom elektromotorom na prednej a zadnej náprave s celkovým výkonom 300 kW a prevádzková stratégia na báze trasy na získanie suverénneho elektrického dojazdu. EQC je členom rastúcej rodiny čisto elektricky poháňaných vozidiel značky Mercedes-Benz.“

Lítium-iónový akumulátor vozidla EQC má kapacitu 80 kWh. Vozidlo je sériovo vybavené vodou chladenou nabíjačkou s výkonom 7,4 kW a je tak pripravené na nabíjanie striedavým prúdom doma a na verejných nabíjacích staniciach. Až tri krát rýchlejšie ako z domovej zásuvky prebehne nabíjanie prostredníctvom wallboxu Mercedes-Benz.

Ešte rýchlejšie to pôjde cez nabíjanie jednosmerným prúdom – na EQC sériovo – napríklad cez CCS v Európe a USA alebo CHAdeMO v Japonsku prípadne GB/T v Číne. V závislosti od stavu nabitia sa EQC na zodpovedajúcej nabíjacej stanici nabíja s maximálnym výkonom až 110 kW. Čas nabíjania vtedy predstavuje približne 40 minút z 10 na 80 percent stavu nabitia.

EQC ponúka päť jazdných programov: COMFORT, ECO, MAX RANGE, SPORT a individuálne prispôsobiteľný. Pri úspornejších programoch je dôležitý taktilný plynový pedál, ktorý usmerňuje v ekonomickom jazdení.

>>> Registrácia zadarmo <<< 

Náš tip
Mercedes-Benz EQC prekvapil. Prešli sme z Bratislavy do Košíc na jedno nabitie

Mercedes-Benz je hlavný partner podujatia Salón Elektromobilov 2020 v Bory Mall.

15. januára 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+