MojElektromobil

Vyzerá to tak, že sme sa predsa dočkali. Rivian začína s dodávkami svojho R1S. Prvé dva boli dodané generálnemu riaditeľovi a finančnému riaditeľovi spoločnosti. Informoval o tom insideevs.com.

Rivian začína s dodávkami R1S. Komu patria prvé kusy?

Zo strany Rivianu sme sa dočkali výnimky. Momentálne zmienila o niečo viac podrobností o prvých dodaných R1S, ktoré boli dodané v priebehu minulého týždňa. Prvé dve elektrické SUV boli odovzdané CEO (RJ Scaringe) a CFO (Claire McDonough) spoločnosti.

Už aj v minulosti sme boli svedkami toho, ako bola väčšina pôvodných R1T rozdelených medzi zamestnancov spoločnosti. Tento prístup môže byť mimoriadne užitočným s ohľadom na zachytenie posledných detailov, ktoré by si zaslúžili vylepšenie alebo zlepšenie kvality ešte predtým, ako sa svet pozrie na tieto autá bližšie prostredníctvom nezávislých recenzií.

Prvé vyrobené kusy sa rozdelia medzi vrcholových zamestnancov | Zdroj: Rivan

 

Ako to vlastne bude s reálnymi dodávkami?

Celá spoločnosť Rivian je v podstate Startup s elektrickým pohonom, čo v podstate znamená, že pre spoločnosť nie je vôbec jednoduché uvádzať svoje produkty na trh. Je to tak najmä preto, že sú na trh uvádzané tri produkty súčasne.  Uvádzajú sa modely R1T, R1S a dodávka EDV.

Vyzerá to tak, že spoločnosť má pred sebou svetlú budúcnosť. Podľa nedávnej správy za 3 Q 2021 má spoločnosť približne 71 000 predobjednávok na R1T a R1S. K 15. decembru však bolo vyrobených len 652 a dodaných 386 modelov vrátane dvoch spomenutých E1S.

Rivian tvrdí, že jeho kapacity sú v aktuálnom stave na hranici tisíc dodaných vozidiel mesačne. Na tieto čísla si však ešte budeme musieť počkať do roku 2022.

Rivan prináša luxus a moderné technológie. Zdroj: Rivan

 

Bližšie technické špecifikácie dodávaných modelov R1S

  • Dojazd: EPA: 316 míľ (508 km); 250+ míľ (402+ km) cenovo dostupná verzia
  • kapacita batérie cca 135 kWh, 9 modulov, 2170-typ cylindrických článkov (7 776), dodáva Samsung SDI, napätie: 216-459 V; kapacita: 360 Ah
  • 0-60 mph (96,5 km/h) za 3,0 sekundy
  • 4 x 4, pohon všetkých kolies
  • palubná nabíjačka: 11,5 kW (AC Level 2); dojazd až 25 míľ za hodinu nabíjania
  • Rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom: dojazd až 140 míľ za 20 minút (až 210 kW)
  • hĺbka brodenia: viac ako 0,91 m
  • pohotovostná hmotnosť: 3 137 kg
  • ťažná kapacita: až 3 493 kg.
6. januára 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+