MojElektromobil

Úžitkové elektromobily Opel Combo Electric a Peugeot e-Rifter sa nedávno dočkali predstavenia novej generácie, ktorá priniesla kľúčové vylepšenia. Primárne išlo o pridanie tepelného čerpadla a predĺženie dojazdu.

Tentokrát s novom generáciou na rad prichádza model Renault Kangoo E-Tech, ktorý je tiež dostupný v úžitkovej verzii s prívlastkom Van. Značka ale pomerne prekvapivo vylepšila osobnú verziu Renault Kangoo – Kangoo E-Tech 100% electric s karosériou MPV. Tá je vhodná ako rodinné vozidlo, no svoje využitie nachádza aj vo firemnej sfére.

Príkladom praktických vlastností je interiér, ktorý v maximálnej konfigurácii ponúka až 3 500 litrov batožinového priestoru. Nová generácia so sebou prináša aj dodatočné prvky výbavy výhradne dostupné v elektrickej verzii. Výrobca spomína napríklad vyhrievaný volant, vyhrievané čelné sklo, 10-palcový prístrojový panel a zadné sedadlá, ktoré možno posunúť o ďalších 14 cm. Okrem toho je štandardom elektronická ručná brzda alebo automatická klimatizácia s tepelným čerpadlom.

Napriek tomu platí, že so svojim úžitkovým súrodencom zdieľa základné technológie. Napríklad batériu s kapacitou 45 kWh a motor s výkonom 90 kW (120 k). Novinka sa chváli dojazdom až 285 km podľa WLTP a možnostiam nabíjania striedavým prúdom s výkonom do 22 kW alebo jednosmerným prúdom s výkonom do 80 kW. K dispozícii bude v dvoch úrovniach výbavy Equilibre a Techno. Ponuku následne doplní rozšírená verzia s verziami Grand Equilibre a Grand Techno.

Cena a dostupnosť

Kangoo E-Tech 100% elektrický sa do predaja dostane začiatkom roka 2024. Dnes už poznáme aj predajné ceny. S výbavou Equilibre a 11 kW palubnou nabíjačkou sa bude predávať za 38 900 €. Rovnaká výbava bude dostupná aj s výkonnejšou 22 kW palubnou nabíjačkou a 80 kW DC nabíjaním za 40 100 €. Vyššia výbava Techno bude začínať na 40 900 € (11 kW palubná nabíjačka), pričom verzia s 22 kW + 80 kW nabíjaním bude začínať na 42 100 €.

Podľa zverejnených informácií to vyzerá tak, že v základe bude dostupná výhradne 11 kW palubná nabíjačka. 80 kW DC nabíjanie bude dostupné len v drahších verziách. Medzi priamu konkurenciu z tejto kategórie elektromobilov patria Citroën ë-Berlingo a Peugeot e-Partner. V prípade luxusných MPV modelov s výrazne vyššou cenou je tu Voyah Dream.

Náš tip
Voyah Dream: Luxusné a extra rýchle MPV na Slovensku. Poznáme cenu
5. decembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+