MojElektromobil

Skupina Renault

Minulý rok bol doteraz pre skupinu Renault najúspešnejší! Značka Renault sa opäť stala top francúzskou značkou celosvetovo a druhou spomedzi všetkých automobilových značiek v Európe. Navyše, Renault je tiež znova lídrom aj na poli elektromobilov a aktuálne má druhé miesto v predaju ľahkých úžitkových vozidiel v Európe. Skupina Renault je tiež jednotkou na viacerých trhoch po stránke podielu na trhu. 

Za rok 2017 predala skupina Renault viac ako 3,7 milióna vozidiel. Ide tak o 8,5% medziročný nárast. Samotný Renault pritom zaznamenal 2 671 000 predaných vozidiel, čo je o 7% viac ako v roku 2016. Aj to pomohlo francúzskej automobilke stať sa lídrom v domácom Francúzsku či tiež v Belgicku, Portugalsku, Španielsku a Slovinsku.

Autosalón v Bratislave 2018

Na fotografiách nižšie si môžete prezrieť aj modely, ktoré sa predstavia na tohtoročnom bratislavskom Autosalóne. Nebude chýbať šikovný a kompaktný Renault Twingo GT a krv v žilách nepochybne rozprúdi aj model Renault Megane RS, na ktorý sa môžete tešiť aj v jeho päť dverovej verzii. 

Renault Slovensko

Renault získal na Slovensku šiestu pozíciu (podiel na trhu 4,9 % a 5030 predaných vozidiel). Značka Dacia skončila v roku 2017 na 9. mieste (4583 predaných vozidiel). Trhovým podielom 4,42 % dosiahla Dacia najvyšší podiel na trhu od jej uvedenia na Slovensko. Najúspešnejším modelom v portfóliu Renault ostáva Renault Clio, nasleduje Renault Megane a na tretej priečke je Renault Captur.

Zdroj: tlačová správa

20. apríla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+