MojElektromobil

Renault dnes v krátkosti ohlásil nástupcu známeho modelu Kadjar, ktorý už viac nebude mať priestor v ponuke značky. Namiesto neho sa objaví nový model s názvom Austral. Ten sa na európskom trhu začne predávať na jar 2022.

Pôvodom z latinského “australis”, Austral je slovo, ktoré rezonuje v mnohých svetových jazykoch, vrátane francúzštiny, ktorá je dôležitá pre značku Renault, hrdú na svoje korene.

“AUSTRAL evokuje energiu a teplo južnej pologule. Je to názov, ktorý vyzýva k cestovaniu a je preto ideálny pre SUV. Harmonizuje rovnováhu zvukov, ktoré sa ľahko vyslovujú ľuďom na celom svete čo dodáva názvu pravý pocit medzinárodnosti.”

Sylvia Dos Santos, Model-naming Strategy Manager, Renault Global Marketing Department

Nový AUSTRAL je súčasťou kompaktných SUV vozidiel značky Renault, ktorá sa pýši inovatívnou technológiou a poskytuje zážitok z ekologickej jazdy. AUSTRAL je 4,51 m dlhé vozidlo a odvezie 5 cestujúcich. Nateraz chýbajú akékoľvek podrobnosti o motorizácii či dostupnej výbave.

Vo všeobecnosti sa však očakáva, že vzhľadom na súčasný vývoj automobilového segmentu bude AUSTRAL dostupný aj v elektrickom prevedení. Konkrétne sa počíta s tým, že v ponuke Renaultu sa objaví prinajmenšom ako plug-in hybrid. V tomto momente ale ide o špekulácie. Automobilka totiž neprezradila vôbec nič a na podrobnosti z oficiálneho zdroja si budeme musieť počkať do začiatku roka 2022.

Vec sa má tak, že automobilky teraz posilňujú svoje pôsobenie na poli elektromobility a Renault nie je výnimkou. Čerstvý šéf Renaultu, Luca de Meo, v apríli prezradil, že do roku 2025 značka na trh uvedie 10 nových elektromobilov. Preto by rozhodne dávalo zmysel, že aj nadchádzajúca novinka AUSTRAL bude elektrifikovaná.

Náš tip
Technológia FOTA: Renault chce autá aktualizovať na diaľku v čoraz väčšej miere
6. decembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+