MojElektromobil

Renault okrem Dacia Spring Electric predstavil aj elektrický Megane. Dostal veľmi futuristický a moderný dizajn, ktorý je síce iba vo verzii prototypu, no produkčná verzia má byť takmer totožná. Ak by dizajn nebol dostatočne jasný prvok, ktorý by hovoril, že ide o elektromobil, zmena nastala aj v názve. Firma využila „e“ na konci názvu a farebne ho odlíšila do zelena.

Rozmery: 4,210 mm x 1,800 mm x 1,505 mm (dĺžka x šírka x výška) | Rázvor: 2,700 mm

Vozidlo bude postavené na novej platforme CMF-EV s veľmi tenkou batériou. Na začiatok má ponúknuť kapacitu 60 kWh a dojazd podľa normy WLTP presne 450 km. Nabíjanie bude možné výkonom maximálne 130 kW, čo znamená 200 kilometrov dojazdu za 30 minút.

Zaujímavosťou je, že AC nabíjanie bude podporované až do 22 kW. Výkon elektromotora tu je 160 kW, teda 217 koní, a krútiaci moment dosahuje 300 Nm. Vďaka tomu zrýchli z 0 na 100 km/h za menej ako 8 sekúnd

 

17. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+