MojElektromobil

Spoločnosť Renault s radosťou oznamuje, že v Európe ich predaje elektromobilov prekročili číslo 300 tisíc. Tým majú na mysli svoje elektrické modely ZOE, Kangoo Z.E, Master Z.E, bývalý Fluence Z.E a aj slávny Twizy.

Taktiež začínajú ponúkať aj plug-in hybridné modely, tie sa ale nepočítajú do týchto predajov.

Renault predaj elektromobilov
Zdroj: InsideEVs

Renault zaznamenal nárast

Ich najpredávanejší elektromobil je Renault ZOE, ktorý sme mali šancu otestovať, tento rok pocítil nárast až o viac ako 50 % v medziročnom predaji a stal sa najpredávanejším elektromobilom roka. Za stály záujem môže aj prístup automobilky, keďže sa snažia ich známy model Renault ZOE stále vylepšovať.

Tým máme na mysli zväčšovanie batérie a taktiež aj dojazdu. Spolu s týmito príjemnými zmenami sa snažia zvyšovať aj maximálny nabíjací výkon, čo elektromobilu pomáha pri cestovaní na dlhšie trasy. Taktiež netreba zabudnúť, že spoločnosť plánuje onedlho priniesť na trh aj nové modely.

Renault zoe výrobná hala
Výrobná linka, z ktorej vychádzajú hotové elektromobily ZOE

V prvej polovici roku 2020 im predaje celkovo čisto elektrických modelov vzrástli o 38% oproti minulému roku – teda na viac ako 42 000 elektromobilov. Naďalej sa predpokladá, že ZOE aj zostane číslom jedna, keďže objednávok majú stále viac a viac. S novým modelom Twingo Z.E očakávajú, že ich mesačné predaje elektromobilov prekročia 10 tisíc kusov za mesiac.

V júni však zaznamenali rekord, nakoľko sa im podarilo predať až 12 000 kusov, takže tento odhad je o to viac reálny. Len pre porovnanie, za celý rok 2019 predali 61 000 elektromobilov. Ak sa im do konca roka bude dariť, tento rok by sa spoločnosť mohla dostať cez 100 000.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

28. júla 2020
Zdroj: InsideEVs

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+