MojElektromobil

Počas ostatných dní sa vo svete elektromobility udialo hneď niekoľko zaujímavých vecí. Aby ste o žiadnu dôležitú informáciu neprišli, pripravili sme pre vás prehľad tých najzaujímavejších správ, ktoré prišli počas minulého týždňa.

Na slovenský a český trh vstúpi ďalšia značka elektromobilov!

Nová stratégia v Európe bude zahŕňať prechod na neagentúrny model predaja s pomocou nových aj existujúcich partnerov na súčasných trhoch. Tento prechod sa začal začiatkom júna vo Švédsku a Nórsku a na ďalších európskych trhoch sa začne realizovať v druhej polovici roka 2024.

Audi predstavilo modernizovaný e-tron GT. Zlepšil sa dojazd, výkon, aj rýchlosť nabíjania

Od premiéry top-elektrického modelu v portfóliu Audi uplynuli už vyše tri roky. Keďže vývoj v oblasti elektromobilov ide rýchlo dopredu, ani ingolstadská automobilka nechce zaspať na vavrínoch.

Test Honda CR-V e:PHEV: Vydaril sa Honde prvý plug-in hybrid pre Európu?

Honda CR-V bola jedným zo zakladateľov segmentu SUV a v budúcom roku oslávi 30. výročie. Ide teda o solídne zabehnutý model, na Slovensku sa predáva od roku 1997. Aká je však najnovšia verzia v prevedení plug-in hybridy?

Koncern GM vracia úder BYD. Prichádza mestský elektromobil za 7 300 eur!

Na trhu sa objavil ďalší malý elektromobil, ktorý chce prekonať model Seagull od spoločnosti BYD. Značka Wuling z koncernu GM v piatok uviedla na trh modernizovaný model Bingo.

Škoda Enyaq dostala ďalšie vylepšenie. Nabíjací výkon vzrastie takmer o tretinu

Prešlo len pár týždňov, odkedy sa na našich cestách začali objavovať modernizované verzie najpredávanejšieho elektromobilu na našom trhu, a to Škoda Enyaq 85 / 85x. Automobilka však pokračuje v ďalších vylepšeniach, ktoré nachystala pre nasledujúci modelový rok.

Test dojazdu elektromobilov zo 100 % baterky až na nulu. Kto sa najviac priblížil deklarovanému dojazdu?

Na platforme YouTube bolo pred niekoľkými dňami na kanále CarWow zverejnené 50-minútové video s testom šiestich elektromobilov. Jeho cieľom bolo overiť skutočný dojazd vozidiel pri reálnych podmienkach.

Náš tip
Sútaž so ZSE Drive a NearCharger.sk pokračuje aj v júni!

23. júna 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+