MojElektromobil

Počas ostatných dní sa vo svete elektromobility udialo hneď niekoľko zaujímavých vecí. Aby ste o žiadnu dôležitú informáciu neprišli, pripravili sme pre vás prehľad tých najzaujímavejších správ, ktoré prišli počas minulého týždňa.

Elektromobil vs spaľovák. Ktorého servis vás vyjde lacnejšie?

Náklady na prevádzku elektromobilu sú výrazne nižšie, najmä pokiaľ ide o pohonné hmoty. Ako je to ale so servisom? Dobrou správou je, že v elektromobile nemusíte pravidelne meniť olej, obsahuje oveľa menej pohyblivých súčiastok, čo dáva predispozíciu menej často navštevovať servis.

Zaujímavé výsledky novej štúdie. Naozaj elektromobilom škodí rýchle nabíjanie viac ako pomalé?

Všeobecné pravidlá hovoria jasne. Každý elektromobilista dnes vie, že najideálnejšie nabíjanie z pohľadu životnosti batérie je doma a pomaly. Toto platí pre aktuálne technológie akumulátorov, ktoré sa nachádzajú v dnešných moderných elektromobiloch. Čo o problematike nabíjania hovoria najnovšie poznatky?

Test Alfa Romeo Tonale Q4: Radosť z jazdy po taliansky

Z radov zákazníkov však stále nie je o plug-in hybridy dostatočný záujem, hoci svoj elektrický model v ponuke má už takmer každá automobilka – po novom už aj Alfa Romeo so svojim malým SUV Junior (predtým Alfa Romeo Milano). Talianska značka sa však ku konceptu plug-in hybridu postavila čelom, a rozhodla sa obohatiť štandardný spaľovací model o takmer všetky výhody elektromobilov v najvyššej možnej miere.

Na Slovensku sa spustila výroba batérií do elektromobilov. Plánujú aj najmodernejšiu továreň na svete

Začala produkcia prvých batérií, ktoré sú oficiálne vyrobené na Slovensku. Spoločnosť zároveň získala všetky potrebné certifikácie a iniciovala výrobu prvých vysokovýkonných článkov. Výroba bola spustená vo Voderadoch, neďaleko nášho hlavného mesta.

Ako letné horúčavy ovplyvňujú dojazd elektromobilov?

O tom, že v zime elektromobil neprejde na jedno nabitie rovnaký počet kilometrov ako v ideálnych teplotných podmienkach, sa toho popísalo už veľa. Ako je to vlastne s dojazdom v lete počas naozaj horúcich dní, ktorým sa pravdepodobne nevyhneme ani počas tohto leta?

Test Peugeot e-2008 GT: Takto má podľa nás vyzerať facelift

Pred týždňom sme mali možnosť vyskúšať si na vlastnej koži ďalší elektromobil, patriaci do segmentu malých SUV. Nejde síce o absolútnu novinku, no o facelift staršieho modelu. Zmien však bolo hneď niekoľko, a preto sme usúdili, že táto recenzia bude mať zmysel. Teraz je tu test Peugeot e-2008 GT.

16. júna 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+