MojElektromobil

Počas posledného týždňa sa vo svete elektromobility udialo hneď niekoľko zaujímavých vecí. Aby ste o žiadnu dôležitú informáciu neprišli, pripravili sme pre vás prehľad tých najzaujímavejších správ, ktoré prišli počas prebiehajúceho týždňa.

Otestovali sme Hyundai Kona Electric

Test Hyundai Kona Electric prirodzene nadväzuje na prvé jazdy z jesene, kde sme si vozidlo mali možnosť vyskúšať v mieste jeho zrodu – Českej republike. Tentokrát sme ho dostali do rúk na klasický test a poriadne sme preverili jeho schopnosti. Potvrdila nová generácia dobrú povesť svojho predchodcu?

Chystáme veľkú anketu. Slovo máte už teraz!

Portál MôjElektromobil.sk pripravuje spustenie v poradí už šiesteho ročníka ankety Elektromobil Roka, kde hľadáme najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily za uplynulý rok. Teraz potrebujeme vašu pomoc, pretože aj vy rozhodnete o tom, ktoré z nich sa prebojujú do finálneho hlasovania v ankete Elektromobil Roka 2024 powered by ČSOB Leasing, ktorú spustíme už onedlho.

Zimný test reálneho dojazdu elektromobilov – ako sa líši od deklarovaného?

Dnes už priaznivci aj odporcovia elektromobility vedia, že keď klesne vonkajšia teplota, zníži sa aj dojazd elektromobilu. Ale nie všetky elektrické vozidlá sú rovnaké. Niektoré sa dokážu reálnym dojazdom priblížiť k tomu deklarovanému. Ako to vyzerá v praxi?

Verejná výzva vláde Slovenskej republiky: Pre rozvoj elektromobility treba pomôcť výrobcom aj kupujúcim

Zástupcovia združení a organizácií pôsobiacich v sektoroch automobilového priemyslu a dopravy vyzvali Vládu Slovenskej republiky aby začala konať.

Nový Taycan je najvýkonnejším vozidlom, aké kedy Porsche vyrobilo

Nové Porsche Taycan je konečne tu. Jeden z najlepších elektromobilov dostal poriadne vylepšenia. Zmenilo sa takmer všetko, samozrejme k lepšiemu…

Najlepším poskytovateľom nabíjania pre elektromobily v Európe sa stáva…

Obľúbená aplikácia Chargemap, ktorú elektromobilisti veľmi dobre poznajú, zverejnila zaujímavé štatistiky. Kto má podľa hodnotení najlepšiu sieť nabíjacích staníc?

Čína začína valcovať Európu. V rakúskom tendri na elektromobily dominovala na plnej čiare

Ešte donedávna sa to pohybovalo skôr v rovine prvotných obáv. Čínske elektromobily sú na európskych cestách stále dosť zriedkavým javom, no očakávaný čínsky tlak sa už pomaly začína prejavovať. Svoje by o tom vedeli rozprávať v Rakúsku.

Komplexné riešenie rozvoja elektrickej mobility vo firmách

Ak sa chcete dozvedieť komplexné informácie o téme elektrifikácie firemnej flotily, už 10. apríla chystáme podujatie eFleet Day 2024. Pôjde už o tretí ročník jedinečnej konferencie, ktorá bude hostiť odborníkov na elektromobilitu, zástupcov kľúčových inštitúcií a predajcov elektrických vozidiel. Tých prepája s firmami, ktoré majú záujem o rozvíjanie ekologickej dopravy.

eFleet Day 2024 v panelových diskusiách pokrýva všetky kľúčové oblasti z témy e-mobility. Od elektrifikácie vozového parku, cez možnosti financovania tohto prechodu až po problematiku nabíjania či vyhodnocovanie finančnej otázky. Ponúka odborné informácie, panelové diskusie, networking a osobné zoznámenie s najnovšími plne elektrickými vozidlami formou testovacích jázd.

Náš tip
NearCharger.sk: Budujeme najlepšiu komunitu majiteľov elektromobilov. Pridajte sa k nám!
11. februára 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+