MojElektromobil

Nové štatistiky predaja elektromobilov na Slovensku dokazujú pozitívny trend – predaje naďalej narastajú. Pomohli tomu aj dotácie na elektromobily, ktoré Ministerstvo hospodárstva SR začalo opäť vyplácať. V roku 2020 sa tak u nás predalo už viac ako 500 elektromobilov, informuje SITA.

Podľa našich informácií sa za prvý štvrťrok dostalo na slovenské cesty viac elektromobilov ako za celý rok 2019. Podľa štatistík ZAP SR sa darilo predajom aj počas leta. Najsilnejší bol mesiac júl 2020, kedy sa predalo 104 elektromobilov. V júni to bolo 78 a v auguste 71 predaných elektrických vozidiel.

Dotácie na elektromobily tak stále výrazne pomáhajú pri kúpyschopnosti. Napriek tomu, že viac ako stovka žiadateľov zrušila svoje žiadosti o dotácie a tak MH SR mohlo kontaktovať náhradníkov o dotácie. Darí sa aj plug-in hybridom, kedy sa predaje plug-in hybridom za posledné obdobie strojnásobili.

 

28. septembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+