MojElektromobil

Včera sme vás informovali o výbuchu vodíkovej nabíjacej stanice v Nórsku. Spoločnosť prevádzkujúca túto stanicu okamžite pozastavila aj prevádzku svojich ostatných staníc. Automobilky Toyota a Hyundai reagovali stopnutím predajov svojich vozidiel s palivovými článkami, zatiaľ však len v Nórsku. Budú čakať, kým sa situácia nevyrieši a hlavne, kým sa nezistí príčina výbuchu.

Vodíková nabíjacia stanica spoločnosti Uno-X pri Osle viedla k dvom zraneniam. Podľa polície výbuch aktivoval airbagy vo vozidle bez akéhokoľvek fyzického tlaku. Príčina explózie je v súčasnosti neznáma. Automobilky Toyota a Hyundai, ktoré majú vo svojom portfóliu takéto modely, oznámili, že dočasne zastavujú ich predaj.

Vodíkové Nexo od Hyundai

Manažér Toyota Norway, Espen Olsen, sa k prípadu vyjadril takto:

„Nevieme presne, čo sa stalo na stanici Uno-X, takže nechceme špekulovať. Predaj však zastavíme, kým sa nedozvieme, čo sa stalo. Momentálne nie je ani možné do nich doplniť palivo.“

Toyota nemení svoj názor na vozidlá s palivovými článkami:

„Toto nezmení náš pohľad na vodík a je dôležité, aby sme upozornili, že vodíkové autá sú minimálne tak bezpečné ako bežné autá.”

12. júna 2019
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+