MojElektromobil

V pondelok popoludní nastal výbuch na vodíkovej stanici Uno-X, západne od hlavného mesta Nórska. Dvaja ľudia pritom utrpeli zranenia a boli odvezení do nemocnice. Zranili sa z dôvodu spustenia airbagov vo svojich vozidlách. Uno-X kvôli tomu úplne zastavil dopĺňanie vodíka na troch vodíkových staniciach. Pravdepodobne dovtedy, kým sa výbuch neprešetrí.

Výbuch zablokoval výjazd na diaľnicu E18

Diaľničný výjazd na E18 bol zablokovaný od pondelka popoludní po tom, čo bol počuť silný výbuch. Ukázalo sa, že ide o výbuch na vodíkovej stanici Uno-X. Následne prebehli práce, ktoré viedli k zníženiu tlaku vo vodíkových nádržiach a boli odstránené prekážky na ceste. Polícia to oznámila v utorok ráno na Twitteri. Celý večer boli na mieste hasiči, zástupcovia Uno-X a aj polícia.

Svedkovia hovoria o tom, že počuli silný výbuch. Spomínajú tiež, že na mieste boli viditeľné plamene a veľa dymu.

„Boli sme pri zálive a počuli sme obrovský tresk. Potom sa zo stanice vyvalil biely dym,“ hovorí Monica Lid.

Príčina výbuchu zatiaľ nie je známa

Momentálne nie je jasné, čo výbuch spôsobilo. Na mieste sú experti, ktorí budú pomáhať záchranným službám a tiež budú pracovať na objasnení prípadu. Polícia okolie vodíkovej stanice uzavrela. Boli vykonané všetky bezpečnostné postupy, ktoré majú byť v danej situácii vykonané.

Spoločnosť prevádzkuje ešte dve stanice, na ktorých okrem benzínu a nafty predáva aj vodík. Vodíkové časti týchto čerpacích staníc boli ihneď uzavreté až do doby, kým sa nezistí príčina výbuchu.

Náš tip
V Nórsku zatvárajú 5 zo 7 vodíkových čerpacích staníc. Má vodík budúcnosť?
11. júna 2019
Zdroj: nrk.no

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+