MojElektromobil

Automobilka Porsche sa poctivo pripravuje na začiatok predaja svojho nového elektromobilu Porsche Taycan. Zákazníci, ktorí si elektromobil zakúpia, dostanú nabíjanie na tri roky zdarma.

Automobilka sa už v tomto smere dohodla so spoločnosťou Electrify America. Taycan budú môcť jeho majitelia nabíjať na verejných staniciach tejto spoločnosti zdarma po celej Amerike. Predpokladáme, že podobnou cestou pôjde automobilka aj v Európe.

Nabíjanie na 3 roky zdarma

Každý nový majiteľ tohto elektromobilu získa ultrarýchle nabíjanie po dobu 30 minút zdarma. Spoločnosť Electrify America prevádzkuje viac ako 300 nabíjacích staníc v 42 štátoch USA.

Okrem tejto novinky automobilka spomenula ešte jednu. Samotní díleri Porsche budú taktiež inštalovať nové ultrarýchle nabíjacie stanice, na ktorých sa budú môcť prichádzajúce elektromobily značky nabíjať. Chystajú sa aj novinky v oblasti domáceho nabíjania, no o nich zatiaľ automobilka detaily neprezradila.

“Každé Porsche je športovým automobilom s dušou. Duša nového Taycanu je elektrická. Porsche v spolupráci so spoločnosťou Electrify america a našou sieťou dílerov ponúknu národnú infraštruktúru rýchleho nabíjania po celej krajine. Nová domáca nabíjacia technológia Porsche premení garáže zákazníkov na osobné čerpacie stanice” nechal sa počuť riaditeľ automobilky Klaus Zellmer.

Taycan má v rukáve jednu špecialitu, ktorou sa odlišuje od ostatných výrobcov. Je ňou ultrarýchle nabíjanie s údajným výkonom až 350 kW; automobilka v najnovších informáciach koriguje príkon na 320kW. Za 4 minúty nabíjania získate dojazd až 100 kilometrov. Jedná sa tak o najrýchlejšie sa nabíjajúci elektromobil súčasnosti.

2000 nabíjačiek na 484 miestach

Nabíjačky spoločnosti Electrify America budú disponovať minimálne dvomi nabíjacími konektormi s výkonom spomínaných 350 kW a nebudú chýbať ani ďalšie s výkonom až do 150 kW. Očakáva sa, že v najbližšej dobe bude spoločnosť disponovať až 2000 nabíjacími konektormi na 484 miestach. Stať by sa tak malo najneskôr do 1. júla 2019, čiže ešte predtým, ako sa Taycan oficiálne dostane na trh.

Taycan bude úplne prvým elektromobilom automobilky. Ponúkne zaujímavé špecifikácie na čele s ultrarýchlym nabíjaním, zrýchlením z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy či dojazd na úrovni približne 500 kilometrov. Na trh by sa mal dostať v troch verziách, pričom najdrahšia z nich bude stáť približne 130 tisíc dolárov.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Elektrické Porsche Taycan sa objavilo na dronových záberoch z dielne DJI | VIDEO
Náš tip
Porsche v Stuttgarte spustilo výrobu svojho elektromobilu Taycan
Náš tip
Nabíjanie Porsche Taycan bude dvakrát rýchlejšie než supernabíjačky Tesly
28. januára 2019
Zdroj: teslarati.com

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+