MojElektromobil

Nemecká prémiová automobilka Porsche dáva v súvislosti s jej prvým elektromobilom Taycan v posledných mesiacoch značne vedieť. Model, ktorý bol pôvodne nazývaný ako Mission E, sa začal vyrábať v malom objeme v továrni v nemeckom Stuttgarte. Malo by tu byť vyrobených prvých 100 kusov, ktoré budú určené na testovanie a dolaďovanie tohto elektromobilu.

Porsche Taycan by sa mal na cesty podľa odhadov dostať v priebehu budúceho roka. Bude poháňaný dvojicou motorov s výkonom väčším než 440 kW. Maximálny dojazd by mal byť 500 kilometrov podľa staršej európskej normy NEDC; reálny dojazd sa očakáva v závislosti od vyladenia spotreby okolo 350 až 400 kilometrov. Batériu Taycanu bude možne nabíjať rýchlonabíjaním. 350 kW rýchlonabijačkou Pit Stop od Porsche pôjde Taycan dobiť na 80 % kapacity batérie za 15 minút. Automobilka by chcela spustiť jeho výrobu v strede budúceho roka. Prvý rok by malo byť vyrobených 20 tisíc kusov a v prípade, že bude dostatočný dopyt, tak výrobne kapacity budú môcť navýšiť na 30 tisíc kusov ročne. Porsche plánuje investovať do elektrifikácie 6 miliárd Eur do roku 2022. Pol miliardy z toho ide do vývoja modelu Porsche Taycan a miliarda do elektrifikácie už existujúcich modelov. V roku 2025 by mala byť až polovica modelov Porsche elektrifikovaná na čisté elektromobily alebo plug-in hybridy.

Náš tip
Elektrické Porsche Taycan sa objavilo na dronových záberoch z dielne DJI | VIDEO
17. októbra 2018
Zdroj: electrive

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+