MojElektromobil

Nemecká automobilka Porsche patrí k najväčším technologickým lídrom v automobilovom priemysle. Každý jej krok alebo rozhodnutie je pozorne sledované a má vplyv aj na iné automobilky. A to určite bude mať aj najnovšie rozhodnutie automobilky skončiť s naftovými motormi. CEO Porsche Oliver Blume ale pripomína, že týmto krokom nechcú démonizovať naftové motory a podľa spoločnosti budú mať naftové motory aj naďalej svoje miesto v doprave. V budúcnosti by sa ale radšej popri benzínových motoroch zamerali na hybridy a elektromotory.

Koniec s naftovými motormi naznačilo už minulý rok predstavené SUV Porsche Cayenne, ktoré neprišlo s naftovou verziou. K benzínovému motoru pribudol neskôr vylepšený hybridný motor. Výrobca už dlhšie avizuje uvedenie elektromobilu Porsche Taycan (pôvodne známy ako Mission E), ktorý by mal konkurovať elektromobilu Tesla Model S. Jeho cenovka by mala atakovať 85 000 eur. Porsche chce do roku 2022 tiež zdvojnásobiť súčasný objem investície do elektrického pohonu.

Zdroj: TheVerge

Náš tip
Elektrické Porsche Taycan sa objavilo na dronových záberoch z dielne DJI | VIDEO
27. septembra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+