MojElektromobil

Aktívne špekulácie o tom, že Porsche pripravuje plne elektrické verzie svojich ikonických modelov sa objavujú už roky. Z prvotných špekulácií sme sa postupom času dostali ku garancii. Dnes už nie je žiadnym prekvapením, že Porsche chce postupne elektrifikovať každý jeden model zo svojej ponuky.

Je to súčasť dlhodobej stratégie, ktorú automobilka nazýva “Strategy 2030“. Ako naznačuje už samotný názov, v predmetnej stratégii sú stanovené určité ciele a vízie, ktoré chce dosiahnuť do roku 2030. Vytýčené je tu aj to, že 80 % z predajov nových vozidiel Porsche by v roku 2030 už malo pripadať na elektrifikované modely. Porsche nehovorí výhradne o plne elektrických modeloch. Otvorene spomína aj hybridy.

Jednotlivé modely budú tým či oným spôsobom prechádzať do správnej kategórie pre dosiahnutie tohto cieľa. Porsche na tom aktívne pracuje. Agentúra Reuters už pred časom informovala, že jediným modelom, ktorý chce Porsche vyslovene udržať v prevedení so spaľovacím motorom až do úplne poslednej možnej chvíle je ikonické Porsche 911.

Porsche pokračuje v elektrifikácii

Vieme, že na trh by nedávno dorazil čisto elektrický Porsche Macan a dočkali sme sa aj modernizovanej verzie modelu Porsche Taycan. Čo bude nasledovať ďalej? Vyzerá to tak, že ide o Porsche 718 Boxster, ktoré v elektrickej verzii uvidíme vraj ešte pred koncom aktuálneho roka. Informuje o tom portál Carscoops, ktorý zachytil prototyp predmetného modelu.

Zatiaľ nie je úplne jasné, či ponesie rovnaké meno alebo či na trh dorazí plne elektrická náhrada modelov Porsche 718 Boxster a 718 Cayman s úplne iným označením. Otázne sú samozrejme aj možné parametre. Istotou by malo byť len to, že novinka vyrastie na platforme SSP Sport, ktorú pre svoj prvý elektromobil údajne využije aj Lamborghini. Z ďalších zaujímavých elektromobilov by sa na trh mal v dohľadnej dobe dostať Dodge Charger EV a Lancia Ypsilon.

NearCharger.sk: Budujeme najlepšiu komunitu majiteľov elektromobilov. Pridajte sa k nám!

Portál MojElektromobil.sk si vás dovoľuje pozvať do novej komunity majiteľov a priaznivcov elektromobilov Nearcharger.sk, kde sa aj s nami môžete podeliť o svoje skúsenosti, rady a odporúčania. Získajte prístup k exkluzívnym informáciám a ponukám a súčasne pomôžte rozvoju elektromobility na Slovensku.

Náš tip
Elektromobil Roka 2024 powered by ČSOB Leasing: Nominujte elektromobily pre kategóriu Nominácia verejnosti!
13. februára 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+