MojElektromobil

Výrobcovia koncernu Volkswagen, Porsche a Audi sa v blízkej budúcnosti stretnú, aby prerokovali, či budú spolupracovať vo Formule E. Po troch rokoch bojov proti sebe v divízii LMP1 majstrovstiev sveta vo vytrvalostných pretekoch odstúpila značka Audi, takže Porsche zostalo jedinou značku koncernu, ktorá zotrvala v týchto bojoch.

Náš tip
FORMULA E PRINÁŠA NOVÝ PRETEKÁRSKY MODEL PRE NADCHÁDZAJÚCE SEZÓNY! | FOTO + VIDEO

Formula E

Šéf Audi Motorsportu Dieter Gass vysvetlil, že rozhovory sa ešte neuskutočnili, ale je lepšie, keď viete, na čom ste. Taktiež povedal, že výrobcovia budú musieť ukázať, ako by mala táto spolupráca vyzerať.

“Najdôležitejšie je stanoviť si pravidlá.” Povedal Gass pre Motorsport.com. “Pokiaľ v niektorých oblastiach spolupracujete, môžete tým ušetriť veľké množstvo peňazí. Obidve značky nám ukazujú vysokú technologickú vyspelosť, ktorá im môže zaručiť víťazstvá.”

Zatiaľ nie je nič isté

Na predčasné závery je zatiaľ priskoro, značky sa musia najskôr dohodnúť. Celé je to len v rannom štádiu. Rovnako je teraz ťažké povedať, na ktorých častiach vývoja budú spolupracovať a akým spôsobom.

Zdroj: insideevs.com

22. júna 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+