MojElektromobil

Pripravovaný model pre prestížny šampionát ABB Formula E ponúkne rozhodne nadčasový dizajn. Technológie dostupné v tomto monoposte by mali priniesť nový zážitok už v nadchádzajúcej sezóne šampionátu. Samotné vozidlo by však malo ponúknuť dostatok pokrokového zážitku až pre nasledujúce tri sezóny.

Náš tip
SPOLOČNOSŤ HUGO BOSS ODCHÁDZA Z F1, ABY SPONZOROVALA JEJ ELEKTRICKÝ EKVIVALENT FORMULU E

Pripravovaná Formula E a prvé fotografie

“Navrhnutá na použitie až v nasledujúcich troch sezónach šampionátu. S takmer dvojnásobnou kapacitou batérie a dvojnásobným dojazdom v porovnaní s predchodcom umožní model Gen2 tímom a vodičom dokončiť plné preteky pri vyšších rýchlostiach bez toho, aby boli nútený striedať vozidlo v strede závodu. Vďaka tomu je vozidlo Gen2 jasným dôkazom pokroku v technológii batériových modulov a elektrických motorov dosiahnutých len za štyri roky, čo môže mať za následok aj implementáciu špičkových technológií do iných elektromobilov. “

Hoci špecifikácie pripravovaného monopostu stále nie sú známe, prinášame vám prvé fotografie, ktoré zachytávajú dizajnové línie Formuly E. Ide o skutočný skvost medzi pretekárskymi špeciálmi a to len potvrdzuje výnimočnosť modelu Gen2. Fotografie monopostu si môžete prezrieť v galérii nižšie.

Náš tip
DRAG RACE: FORMULA E VS. KLIMATICKÝMI ZMENAMI OHROZENÝ GEPARD ŠTÍHLY | VIDEO 9

„Toto vozidlo predstavuje budúcnosť pretekania. Keď sme s Formulou E začínali, naším cieľom bolo prelomiť zaužívané stereotypy a priniesť revolúciu do motoršportu. A práve nový monopost je nositeľom takejto revolúcie,“ hovorí CEO šampionátu Formula E, Alejandro Agag.

Nový monopost by mal byť oficiálne predstavený už v priebehu autosalónu v Ženeve. Termín predstavenia pripravovaného modelu bol stanovený na 6. marec 2018. Páči sa vám elektrický pretekársky špeciál? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: electrek.co

1. februára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+