MojElektromobil

Dlhoročný sponzor Formuly 1, nemecký výrobca luxusného oblečenia a parfémov Hugo Boss, presedlá zo “spaľovacej” Formuly na elektrickú. Po novom bude totiž sponzorovať šampionát Formuly E.

Nemecká módna značka sponzoruje Mercedes od roku 2015, pričom predtým viac ako 30 rokov podporovala McLaren. Rastúca popularita závodov elektrických formúl však spôsobila to, že Hugo Boss odhádza ako sponzor zo šampionátu Formuly 1 do Formuly E. Generálny riaditeľ tejto nemeckej spoločnosti Mark Langer povedal pre magazín Focus, že Formula E je pre značku Hugo Boss lepšou platformou a dodal:

“Samozrejme, že Formula 1 je najvyššou ligou v rámci automobilového športu, ale Formula E je viac inovatívna a udržateľná.”

Náš tip
Drag race: Formula E vs. klimatickými zmenami ohrozený gepard štíhly | VIDEO

Nové možnosti

Závody vo veľkých mestách priťahujú väčšie množstvo mladých divákov, čo ponúka podľa Langera nové možnosti pre jeho spoločnosť. Taktiež zdôraznil, že toto rozhodnutie nebolo až takou veľkou výzvou, keďže Formula E je po sponzorskej stránke lacnejším variantom.

“Po mnohých rokoch vo Formule 1, a to od čias Jochena Massa, čo boli 70. roky, sme sa zamýšľali nad tým, čo bude nasledovať,” dodal Langer.

Zdroj: motorsport.com

30. novembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+