MojElektromobil

Najnovšie správy z Nemecka potešia fanúšikov automobiliek Audi a Porsche. Práve tieto dve značky, ktoré inak zastrešuje korporácia Volkswagen Group, oficiálne zverejnili prehlásenie, že v budúcnosti budú spolupracovať na výrobe elektrických a autonómnych automobilov. Zdieľať budú nielen architektúru stratégie výroby, ale aj výrobné procesy “elektrifikácie, digitalizácie a autonómneho riadenia vozidiel”.

Spoločný vývoj automobilov budúcnosti

Spoločný cieľ chcú spoločnosti dosiahnuť vytvorením špecializovaných tímov, ktoré budú spolupracovať pri vývoji vozidiel novej generácie. V praxi to bude fungovať zrejme tak, že každý z tímov sa bude zameriavať na vývoj inej časti automobilu a neskôr medzi sebou budú zdieľať know-how a novo vytvorené súčiastky a technológie, ktoré pred finálnym použitím prejdú už len minimálnou zmenou.

Najlepšie mozgy z oboch spoločností budú spoločne budovať naše smerovanie do budúcnosti. Ako automobilky máme spoločné hodnoty, ktoré vyznávame, a okrem iného sa snažíme dosiahnuť čo najlepšie riešenia v spojení s čo najlepšími ponukami pre našich zákazníkov. – povedal Rupert Stadler, AUDI AG

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Hyundai pracuje na špecializovanej platforme pre elektromobily, ktorá zvýši ich dojazd
Hybridné SUV Audi Q8 Concept sa predstavilo v novej ostrej verzii "Sport"
Koncept Audi Q6 e-tron pôjde budúci rok do výroby už pod novým menom

 

Aké modely pripravuje Audi a Porsche?

Audi aj Porsche pripravujú pre svojich fanúšikov nové automobily s rôznym stupňom autonómneho riadenia, ktoré by malo predstaviť v najbližšom období. Audi hovorí o novinke s označením e-tron quattro, ktorá by mala prísť začiatkom budúceho roka a Porsche zameriava svoje úsilie najmä do nového modelu Mission E, ktorý by chcela predstaviť na začiatku roka 2019. Veríme, že už pri vývoji týchto automobilov budú medzi sebou automobilky spolupracovať a zdieľať technológie a výrobné procesy.

Náš tip
Elektrické Porsche Mission E zautočí hneď niekoľkými modelmi

Spoločne dokážeme dosiahnuť rýchlejší progres v súboji za lepšiu mobilitu v budúcnosti. Budeme sa snažiť využiť expertov z oboch spoločností a naplno využiť ich spoluprácu. Spoločne budeme pracovať na všetkých veciach, ktoré budú dávať zmysel. Zároveň však budeme dbať na dodržiavanie zásadných rozdielov medzi dvomi značkami. Porsche bude vždy “to Porsche”, a tak to zostane aj v budúcnosti. – povedal Oliver Blume z Porsche AG.

Zdroj: Elektrek, titulné foto: MotorTrend.com

eautoportal zdielanie


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

7. apríla 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+