MojElektromobil

Na čisto elektricky poháňané SUV Audi Q6 E-Tron s dojazdom až 498 km si môžete spraviť chuť už v nasledujúcom roku 2018. Názov jeho typového označenia sa ale ešte pravdepodobne bude meniť.

Šéf automobilky AUDI Rupert Stadler potvrdil, že koncept Audi Q6 e-tron bude pripravený zísť z výrobných liniek už v roku 2018. Zároveň však dodáva, že je málo pravdepodobné, že bude niesť typové označenie Q6. Tento nový model s dojazdom až 498 km bude niesť podtitul e-tron, ktorý Audi používa pre označenie svojich elektrických vozidiel.  Toto elektrické SUV bude prvým prírastkom z trojice pripravovaných elektromobilov Audi do roku 2020.

„Prvým modelom (z troch pripravovaných) bude SUV,“ povedal Stadler. „Rozhodli sme sa ísť touto cestou aj keď konštrukcia SUV je v súvistlosti s aerodynamikou o niečo náročnejšia. Ľudia majú radi kategóriu SUV a my musíme rešpektovať ich záujem o tento rastúci segment. Myslím si, že toto rozhodnutie z pred troch rokov bolo správne,“ dodal.

audi q6 e-tron
Zdroj: AutoExpress

Stadler zároveň naznačil, že označenie Q6 sa môže zmeniť. Aj keď pôvodne očakávalo, že tento model doplní modelovú radu Q5 a Q7. „E-tron je silný brand, čo budete môcť posúdiť aj o ďalších päť rokov,“ povedal Stadler. „V tomto ponímaní sme veľmi konzistentní. Pred  piatimi rokmi sme začali brand e-tron komunikovať  a držíme sa ho dodnes.“

Elektromobil a batérie, ktoré zabezpečia dojazd až 498 km si však  automobilka nechá slušne zaplatiť. Cena tohto SUV sa bude pohybovať na úrovni modelu Audi Q7.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Porsche a Audi budú spolupracovať pri výrobe autonómnych a elektrických automobilov
Hybridné SUV Audi Q8 Concept sa predstavilo v novej ostrej verzii "Sport"

 

Audi Q6 e-tron sa chystá „zatopiť“ nielen Tesle Model X

Aj keď meno nového „e-trona“ teda ešte nie je známe, podľa elegantného dizajnu a parametrov sa jedná o priamu konkurenciu pre elektromobil Tesla Model X, ale aj pre konvenčne poháňané „spaľováky“ ako sú BMW X6 alebo Mercedes GLE Coupé.

Každopádne prvý z radu e-tron sa nevzdiali ďaleko od konceptu a bude to sexy športový kúsok nabitý užitočnými technológiami. Automobilka nezabúda ani na vývoj nabíjacej infraštruktúry. Spoločne s automobilkami Porsche, BMW, Mercedes a Ford pracuje na vývoji 350 kW nabíjacích staníc. Ostáva sa už len tešiť na nové elektrické SUV, ako aj ďalšie načrtnuté vozidlá z radu e-tron.

Zdroj: autoexpress.co.uk

eautoportal zdielanie


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

9. apríla 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+