MojElektromobil

Porsche v budúcnosti zvažuje plnú integráciu softvéru Google do multimediálneho systému svojich automobilov. Podľa informácií na portáli autonews.com, by tak automobilka svojim zákazníkom umožnila prístup k aplikáciám Google, ako sú napríklad Google Mapy a Google Asistent a to aj bez pripojenia k telefónu s Androidom.

Porsche bude z koncernu VW jediné

Dohoda, o ktorej sa uvažuje, by bola výlučne len pre automobily z dielne Porsche Ostatné značky z koncernu Volkswagen si tak zatiaľ na túto novinku budú musieť počkať. Jeden zo zamestnancov Porsche počas konferenčného hovoru v októbri minulého roka uviedol, že automobilka je v úzkom kontakte s viacerými spoločnosťami vrátane Google a Apple. Cieľom rokovaní mal byť údajne výskum a vývoj softvéru pre jednotku VW Cariad.

Porsche a VW Cariad

VW Cariad je softvérová a technologická spoločnosť pre automobilový priemysel, ktorá spája softvérové kompetencie skupiny Volkswagen Group a ďalej ich rozširuje.

Porsche Macan | Zdroj: caranddriver.com

Buduje jednotnú technologickú a softvérovú platformu, vrátane operačného systému vozidla, cloudovej platformy vozidiel a novej jednotnej architektúry pre všetky značky koncernu Volkswagen.

Niektoré automobilky už softvér od Google využívajú

Výrobcovia automobilov General Motors, Renault, Nissan a Ford už napríklad používajú softvér od Google vo svojich vozidlách. Ten funguje prostredníctvom balíka Google Automotive Services (GAS). Ponúka funkcie ako Google Mapy, Google Asistent ale aj ďalšie iné aplikácie.

Iné automobilky sú zásadne proti

Niektoré automobilky sa však obávajú, aby technologickým gigantom takýmto spôsobom neumožnili neobmedzený prístup k údajom. Tie automobil generuje počas celej doby používania a s konkrétnym softvérom je samozrejme prepojený. Ďalším problémom by bolo zobrazovanie loga partnerských spoločností namiesto loga automobilky na displejoch v automobile.

Podľa hovorcu BMW, spoločnosť zatiaľ neplánuje integrovať Google Automotive Services do svojich áut, pretože podľa nich je dôležité si udržať aktuálneho používateľské rozhranie a Google služby tak budú fungovať iba prostredníctvom Android auto.

Informácie zatiaľ oficiálne potvrdené nie sú, pretože s hovorcami spoločností Google a ani Porsche sa nepodarilo spojiť. Zároveň sa odmietol vyjadriť aj hovorca spoločnosti, ktorá vyrába softvérové jednotky VW Cariad. Po získaní nových informácií budeme článok samozrejme aktualizovať.

Náš tip
Jaguer I-Pace príde v roku 2024 vo vynovenej verzii. Toto ponúkne

16. januára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+