MojElektromobil

Po úspešnom ukončení ankety Elektromobil Roka 2022 powered by ČSOB Leasing sme sa na aktuálnu ponuku elektromobilov na slovenskom trhu pozreli s generálnym riaditeľom spoločnosti ČSOB Leasing, Richardom Daubnerom. Na tému sme sa pozreli z viacerých strán a venovali sme sa aj nasledovným otázkam:

  • Ako situáciu okolo nástupu elektromobilov vnímajú leasingové spoločnosti?
  • Ako to vyzerá s dostupnosťou nových elektromobilov vzhľadom na aktuálnu situáciu?
  • Je dnešnú ponuku možné považovať za dostatočnú? V čom tkvie najväčší problém?
  • Aké sú možnosti pre financovanie nákupu elektromobilov v praxi? Je možné využívať operatívny leasing?
  • Je možné využiť leasing aj pri individuálnom dovoze elektromobilov, napríklad modelov Tesla?
  • Ako sa k elektrifikácii vozového parku postavila priamo spoločnosť ČSOB Leasing?
  • Prečo Slováci preferujú finančný leasing?
  • Čo to je EKO financovanie, a ako to vyzerá v praxi?
  • Na čo sa treba pripraviť pri poistení elektromobilov?

Richard Daubner: Financovanie vieme typicky vybaviť do jedného dňa

V rámci rozhovoru sme sa pýtali aj na to, ako vyzerá typický postup pri záujem o získanie financovania na elektromobil. Richard Daubner, generálny riaditeľ ČSOB Leasing, celý postup vysvetľuje a uvádza, že klient je typicky vybavený v priebehu jedného dňa, a to aj v prípade záujmu o individuálny dovoz vozidla. Takže leasingové financovanie môžete skutočne využiť aj v prípade, že si chcete objednať Teslu. Pri obstarávaní modelov z ponuky partnerských predajcov je celý proces dokonca otázkou niekoľkých hodín. Samozrejme, existujú výnimky, kedy je potrebné riešiť dodatočné úkony.

Zaujímavou informáciou je, že finančné programy sú pripravené aj na možnosť využívania dotačných programov. Pripravený je na to špeciálny produkt, ktorý klientom umožnil finančnú podporu od štátu využiť napríklad vo forme mimoriadnej splátky. Spoločnosť ČSOB Leasing je na takúto možnosť pripravená aj do budúcna, no ako vieme, všetko je na strane štátu, a ten okolo ďalšieho kola dotácií na podporu nákupu vozidiel s alternatívnymi pohonmi chodí ako okolo horúcej kaše.

Náš tip
Prognóza pre rok 2030: Takto bude vyzerať elektromobilita na Slovensku
25. novembra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+