MojElektromobil

Obec Marianka získala dotáciu vo výške 10-tisíc eur z Envirofondu. Kúpila nový elektromobil značky VW e-Golf, aby sa tak pridala medzi ďalšie ekologicky zmýšľajúce samosprávy.

Nedávny prieskum vzduchu v Bratislave potvrdil, že kvalita ovzdušia v Bratislave sa zhoršuje. Najviac znečisťuje prostredie automobilová doprava.
Klimatické zmeny dosahujú extrémne hodnoty, ktoré podľa aktuálnych výskumov tvrdia, že sme na pokraji hromadného vymierania druhov. Obec Marianka chce výberom elektrického auta ísť príkladom a upozorniť na klimatické zmeny.
„Marianka výberom elektrického auta podporuje ekologické inovatívne technológie“ hovorí starosta obce Dušan Statelov.
obec Marianka elektromobil Dusan Statelov
Marianka vďaka dotácií kúpila nový elektromobil, ktorý bude využívaný na zabezpečenie presunu pracovníkov úradu pri vybavovaní obecnej agendy. Elektromobil má pohonnú jednotku oveľa jednoduchšiu ako spaľovací motor. Aj z tohto dôvodu obec ušetrí na úrdžbe a za servisné poplatky. Elektrina je lacnejšia ako palivo pre spaľovacie automobily, vďaka tomu ušetrí obec aj na prevádzke.
Marianka sa tak pripojila medzi ďalšie obce ako Teplička nad Váhom, Brezno, Stará Ľubovňa, Žiar nad Hronom, Malacky, Žilina, Lučenec, Levoča a ďalšie samosprávy.
29. novembra 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+