MojElektromobil

Volkswagen ponúkne dva hybridné varianty pre ďalšiu generáciu Golfu. Budú vyhovovať vodičom, ktorí chcú štandardný plug-in hybrid, ako aj športovejšie zameraným vodičom.

Frank Welsch, člen predstavenstva spoločnosti Volkswagen pre výskum a vývoj, povedal portálu Autocar, že nový Golf GTE ponúkne výkon 180 kW. Slabšia verzia Golf GTE vygeneruje výkon 150 kW.

ČSOB Leasing
EKO financovanie Volkswagen Golf eHYBRID
Už nemusíte čakať, kým si nasporíte na svoj vlastný elektromobil. S výhodným financovaním od ČSOB Leasing si vašu túžbu jazdiť na elektromobile naplníte ihneď. Využite variabilne nastaviteľnú splátku.
VW Golf GTE
VW Golf GTE (Foto: Motor1)

CNG a elektromotor

„Dnešný Golf GTI má výkon 241 koní a GTE by mal mať rovnaký výkon. Sú však ľudia, ktorí chcú menší výkon s hybridným pohonom, a preto ponúkame aj 201 koní. Bude vyrábaný bez výbavy GTE a bude vyzerať ako klasický golf,” povedal Welsch.

Volkswagen využije verziu Golf Mk8 na predstavenie výkonnej 48 V hybridnej pohonnej jednotky a nový rad “mikro” hybridov s využitím stlačeného zemného plynu (CNG) a elektromotora.

VW Golf GTE
Foto: Motor1

ID.3 nahrádza e-Golf

Verzia Golf Mk8 bude predstavená v októbri a bude uvedený do predaja začiatkom budúceho roka.

Golf v novej generácii už nebude ponúkať plne elektrickú verziu, nakoľko automobilka začína onedlho s výrobou nového elektromobilu ID.3. Prvé verzie “VW ID.3 1ST” sa majú začať dodávať v Nemecku v polovici roku 2020.

VW Golf GTE
Foto: Motor1
29. septembra 2019
Zdroj: Motor1, Electrive

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+