MojElektromobil

Volkswagen plánuje výrazne investovať do rozšírenia nabíjacej infraštruktúry pre elektromobily. Do roku 2025 má byť v Európe nainštalovaných až 36 tisíc nabíjacích bodov. Volkswagen z toho postaví približne 11 tisíc. To je naozaj odvážny plán. V minulých rokoch nemecká automobilka spolupracovala na výstavbe nabíjačiek s niekoľkými spoločnosťami, ako napríklad Ionty, no teraz plánuje postaviť svoje vlastné nabíjačky.

V domácom nabíjaní je tiež veľký potenciál

Automobilka si je vedomá, že existuje veľký potenciál vo výstavbe domácich nabíjačiek. Domáce nabíjanie údajne tvorí až 70 % z celkového nabíjania elektromobilov. Preto plánuje spoločnosť pracovať aj na riešeniach domáceho nabíjania. Volkswagen tiež plánuje inštaláciu nabíjačiek pre svojich zamestnancov priamo pri továrňach. Tie bude môcť využívať aj verejnosť. Takýchto nabíjačiek by údajne malo byť až 4 tisíc.

Thomas Ulbrich, člen predstavenstva Volkswagenu, zodpovedný za e-mobilitu

nabíjanie plug-in hybridov

Kvalitná infraštruktúra je základ

My každú snahu o postavenie nových nabíjačiek samozrejme vítame. Elektromobily sa budú časom dostávať viac a viac do popredia, o čom svedčia aj predajné čísla. Predáva sa ich čoraz viac. Mať pripravenú infraštruktúru bude teda nutnosťou a je dobré, že aj takýmto spoločnostiam, ako je Volkswagen, záleží na kvalitnej nabíjacej infraštruktúre. Pretože bez nabíjačiek by sme na elektromobiloch samozrejme jazdiť nemohli. Dúfame, že sa neskôr k Volkswagenu pridajú aj ďalšie spoločnosti.

Náš tip
Antik bude mať tisíc nabíjačiek pre elektromobily. Bikesharing plánuje v 30 mestách
13. júna 2019
Zdroj: electrek.co

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+