MojElektromobil
eAutoportal 8. novembra 2017

Spoločnosť Tesla sa v poslednej dobe začala viac sústreďovať na výstavbu veľkých nabíjacích staníc Supercharger s množstvom nabíjacích stojanov. Tým chce zamedziť ich plnej obsadenosti a tvoreniu radov. Rovnako tak majú napomôcť k dosiahnutiu ambiciózneho cieľa – 10 000 nabíjačiek, ktoré majú byť v prevádzke do konca roka 2017. Aktuálne ich má Tesla 7 320, pričom k tomuto číslu značne prispel aj novo-spustený Supercharger v Šanghaji, ktorý je najväčšou nabíjacou stanicou na svete.

Tesla už dávnejšie oznámila dve nabíjacie stanice so 40 nabíjacími stojanmi, ktoré vyrastú v Kalifornii. Nedávno sme sa zas dozvedeli, že v Európe buduje Supercharger so 42 stojanmi. Avšak to nebude stačiť na šanghajskú supernabíjaciu stanicu, ktorá bola nedávno sprevádzkovaná v garáži mrakodrapu Lilacs International Commercial Centre. Tá ma totiž až 50 nabíjacích stojanov.

Náš tip
Tesla buduje najväčšiu nabíjaciu stanicu v Európe. Jej lokalita nie je žiadnym prekvapením

50 Tesiel naraz

Táto stanica je však iná, keďže sa nachádza na parkovisku vo vnútri budovy. Na prvý pohľad možno nie je taká pôsobivá ako vonku vybudované Superchargery, ohromí však špičkovým výkon. Dokáže nabíjať 50 vozidiel súčasne, pričom jej celkový výkon sa odhaduje na viac ako 3 MW.

Okrem veľkých nabíjacích staníc začala Tesla budovať aj nový typ mestských staníc. Tie obsahujú nabíjačky s výkonom 72 kW. Zriaďovať sa budú v metských častiach, kde budú k dispozícii majiteľom elektromobilov Tesla, ktorí nemajú prístup k domácemu nabíjaniu.

Náš tip
Dostanete k Tesle Model 3 voľné kredity na bezplatné nabíjanie na nabíjacich staniciach Supercharger?

Zdroj: electrek.co

8. novembra 2017
Fotománia

+