MojElektromobil

Nabíjacie stanice pre elektromobily umiestnené v blízkosti významných obchodov a nákupných centier nie sú ničím výnimočným. 

Takéto umiestnenie je celkom logické a zákazníci ho rozhodne oceňujú. Človek si ide nakúpiť a počas toho sa mu vozidlo nabíja. Prípadne naopak, človek ide nabíjať, a kým čaká, tak sa prebehne po obchodoch.

Nabíjacie stanice v blízkosti svojich predajní umiestnila aj obchodná sieť LIDL, ktorá ešte k záveru minulého roka avizovala svoj záujem o ďalšie rozširovanie vtedy ponúkaných kapacít. Aktuálne svoje plány potvrdzuje aj v najnovšej tlačovej správe, kde upresňuje niekoľko detailov.

Do konca roka aspoň 18 nabíjacích staníc

Obchodný reťazec má momentálne v prevádzke šesť elektronabíjačiek, pričom súčasne si môžu energiu dopĺňať dve vozidlá. Do konca roka zvýši Lidl počet nabíjacích staníc aspoň trojnásobne a všetky budú využívať výlučne zelenú energiu z obnoviteľných zdrojov.

V súčasnosti má Lidl dve nabíjacie stanice v Bratislave (Trenčianska ul. a Ametystová ul.) a po jednej v Novej Dubnici, Liptovskom Hrádku, Tornali a v areáli Logistického centra Sereď. V minulom roku využilo nabíjačky na parkoviskách tohto obchodného reťazca takmer 6000 elektromobilov, celkový objem dodanej elektriny predstavoval 68 000 kWh.

V expanzii bude pokračovať aj v ďalších rokoch

Okrem ekologickejšieho pohonu svojho vozidla môže zákazníkov, ktorí si elektromobil nabijú v Lidli, tešiť aj skutočnosť, že táto energia pochádza na sto percent z obnoviteľných zdrojov.

V stratégií rozširovania verejnej siete elektronabíjačiek bude diskont pokračovať aj v ďalších rokoch.

„V prvom rade sa zameriame  na väčšie mestá s cieľom umiestniť nabíjacie stanice pre elektromobily do rôznych regiónov. Ešte v tomto roku tak pribudnú ďalšie nabíjačky napríklad v blízkom okolí Bratislavy, v Košiciach či Zvolene.“

Karol Krasowski, konateľ Lidl Slovenská republika zodpovedný za rezort centrálnych služieb

Rozširovať chcela aj BILLA

Treba povedať, že podobné plány v oblasti nabíjania pre zákazníkov mala v závere minulého roka aj BILLA. Vtedy mala v prevádzke 9 nabíjacích bodov, všetky využívajúce výhradne energiu z obnoviteľných zdrojov. 

BILLA síce neprezradila detaily o výstavbe ďalších nabíjacích staníc, no dozvedeli sme sa, že pracuje na previazaní BILLA Bonus karty s nabíjacími stanicami a odmeňovaní zákazníkov bezlimitným nabíjaním. 

Náš tip
Tesla nabíjačky Supercharger budú pre všetkých. Aká je reakcia Tesla komunity?
26. júla 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+