MojElektromobil

Rozšírenie nabíjacej siete na Slovensku sme sa rozhodli vám predstaviť v špeciálnej sérii článkov. Billa dnes prevádzkuje nabíjacie stanice v 9 predajniach a plánuje expandovať. Pripravuje aj ďalšie výhody.

Billa prevádzkuje nabíjacie stanice pre elektromobily už v 9 predajniach a plánuje ich rozširovať do ďalších regiónov Slovenska. Ide o najväčší počet spomedzi reťazcov. V súčasnosti sa nachádzajú výhradne na západnom Slovensku a sú bezplatné. Spoločnosť aktuálne pracuje aj na previazaní zákazníckej kartičky s nabíjaním a má certifikát o pôvode energie, ktorá je výhradne z obnoviteľných zdrojov.

Nabíjacia stanica pre elektromobily Billa
Nabíjacia stanica pre elektromobily Billa

Aktuálny zoznam nabíjacích staníc v prevádzkach Billa:

  • Bratislava, Bajkalská 19/A, 2 stojany, každý s výkonom 2×22 kW AC – čiže naraz sa môžu nabiť až 4 autá
  • Žiar nad Hronom, A. Kmeťa 622/10 – 2×22 kW AC
  • Galanta, Šafárikova 43 – 2×22 kW AC
  • Malacky, Ul. Na brehu 1 – 2×22 kW AC
  • Senec, Svätoplukova 1/A – 2×22 kW AC
  • Bratislava – Záhorská Bystrica, ul. Pri Vápenickom potoku 8583/98 – 2×22 kW AC
  • Veľký Meder, Nám. Belu Bartoka 3222/24 – 2×22 kW AC
  • Trnava, Hospodárska 53 – DC 25 kW (CHAdeMO, CCS)
  • Trenčín, Pred polom 755 – DC 25 kW (CHAdeMO, CCS)

Ušetrené emisie a odmeňovanie za nákup

Nepoznáme presné miesta ďalšej expanzie. Hovorkyňa BILLA Slovensko Kvetoslava Kirchnerová nám prezradila, že momentálne Billa pracuje na previazaní BILLA Bonus karty s nabíjacími stanicami a odmeňovaní zákazníkov bezlimitným nabíjaním.

Aktuálne má Billa nabíjacie stanice už na 9 predajniach. Od spustenia nabíjacích bodov si zákazníci na týchto nabíjačkách nabili elektromobil už viac ako 2800-krát a spotrebovaná elektrina sa rovná cca 3 400 litrom benzínu/dieslu. Vďaka energii nabíjaniu z obnoviteľných zdrojov sa tak ušetrilo aj množstvo emisií CO2.

Nabíjacia sieť v SR – ostatní prevádzkovatelia

Nabíjacie stanice prevádzkuje aj reťazec Lidl, ktorý v blízkej budúcnosti plánuje pridať 2 nabíjačky. 75 nových nabíjačiek v roku 2020 postavila spoločnosť GreenWay, ktorá spustila aj národný roadming so ZSE Drive. Najväčší prevádzkovateľ ZSE Drive postavils 51 nových nabíjacích staníc v roku 2020.

27. decembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+