MojElektromobil

19. šanghajský medzinárodný veľtrh automobilového priemyslu využila na prezentáciu svojich pripravovaných elektrických noviniek aj automobilka Mitsubishi Motors. Dočkali sme sa prvého pohľadu na úplne nové elektrické SUV AIRTREK.

Novučký model vychádza z koncepcie “SUV pre e-cestovanie”, postavenej na troch kľúčových slovách: “Electric” (elektrický, elektromobil), “Expanding” (rozširujúci, obohacujúci – tj. obohacujúci život o ďalšie radosti prostredníctvom vozidla) a “Expressive” (výrečný – vyjadrujúci jedinečnosť MITSUBISHI MOTORS).

Mitsubishi AIRTREK | Foto: MITSUBISHI MOTORS CORPORATION (MMC)

Pripravovaná novinka v sebe má kombinovať modernosť typickú pre segment elektromobilov s dizajnovou identitou tradičnou pre modely z dielne Mitsubishi Motors. Tú si môžeme všimnúť na dizajnovej koncepcii prednej časti vozidla v tvare dynamického štítu (“Dynamic Shield”). V tomto prípade má celkový dizajn vyjadrovať dynamické jazdné vlastnosti, ktoré sú od vozidla značky Mitsubishi očakávané.

Mitsubishi AIRTREK | Foto: MITSUBISHI MOTORS CORPORATION (MMC)

Uvedenie koncom roka 2021

Nateraz nie sú známe žiadne podrobnosti o možnej výbave, dojazde či jazdných vlastnostiach. Automobilka si všetko necháva pre seba. Prezrádza len toľko, že pôjde o SUV vhodné pre úplne každé dobrodružstvo.

Okrem toho sme sa dozvedeli len toľko, že AIRTREK je navrhnutý výlučne pre čínsky trh. Oficiálne predstavenie je naplánované na koniec roka 2021, kedy sa zjavne dozvieme viac.

Úplne nový AIRTREK, navrhnutý výlučne pre čínsky trh, bude koncom roka uvedený ako štvrtý zástupca modelového radu automobilky MITSUBISHI MOTORS v Číne. Prostredníctvom tohto ďalšieho člena rodiny elektromobilov chceme prispieť k rozvoju spoločnosti trvalo udržateľnej mobility.“

John Signoriello, výkonný riaditeľ zodpovedný za globálny marketing a predaj spoločnosti MMC

Náš tip
Prieskum Mitsubishi: Plug-in hybridy razia cestu k úspechu elektromobilov
29. apríla 2021
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+