MojElektromobil

Mitsubishi má vo Veľkej Británii dôvod na radosť. Zatiaľ čo sa tam predaj automobilov za prvý štvrťrok prepadol o 8,8 %, japonská automobilka dokázala zvýšiť predaje o 12,1 %. Svoju zásluhu na tom majú aj predaje obľúbeného plug-in hybridu Outlander PHEV. Stal sa z neho najlepšie predávajúci elektrický automobil.

Náš tip
MITSUBISHI NÁM KONEČNE UKÁZALO KONCEPT NADCHÁDZAJÚCEHO ELEKTROMOBILU E-EVOLUTION
Mitsubishi Outlander PHEV

Celkovo predaných viac ako 36800 modelov

V apríli sa predalo 476 týchto modelov. Od predstavenia v roku 2014 sa celkovo predalo viac ako 36800 automobilov Mitsubishi Outlander vo Veľkej Británii.

Mitsubishi Outlander PHEV

Rob Lindley, riaditeľ Mitsubishi Motors v Británii:

„Univerzálnosť a nízke náklady Outlanderu sú hlavným zdrojom tohto úspechu. Dokáže využívať náhon na všetky 4 kolesá použitím len elektrického pohonu. Na čisto elektrický pohon dokáže prejsť vzdialenosť 53 kilometrov a pomocou rýchlonabíjania sa dá nabiť už za 25 minút. V prípade, že ho budete nabíjať doma, nabitie trvá 3,5 hodiny. Konkurencia v tomto segmente sa síce zvyšuje, no zákazníci dávajú prednosť tomuto modelu, pretože prakticky nemá žiadne kompromisy. Všestrannosť SUV a nízke prevádzkové náklady z neho robia silného konkurenta ostatným vozidlám. Máme ambície o to, aby značka ďalej rástla a prinesieme ďalšie zaujímavé SUV modely, napríklad Eclipse Cross a Shogun Sport.“

 

4. júna 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+