MojElektromobil

Na autosalóne v Tokiu predstavila automobilka Mitsubishi koncept svojho nadchádzajúceho elektromobilu Mitsubishi e-Evolution. Jedná sa o výkonné, robustné a dôvtipné elektrické SUV, ktoré ponúkne okrem iného aj sofistikovaný pohon 4×4.

Ako sme už písali, aliancia automobiliek Renault–Nissan–Mitsubishi má v oblasti elektromobility veľké plány. Do piatich rokov chce uviesť na trh až 12 nových elektromobilov a ešte väčší počet plug-in hybridov. Mitsubishi nedávno oznámilo, že v nasledujúcich troch investuje do elektrifikovaných automobilov 4,6 miliardy eur. Sústredí sa najmä na vývoj plug-in hybridných technológií. To však neznamená, že nechystá aj plne elektrické modely.

Náš tip
Automobilka Mitsubishi investuje do elektrifikovaných automobilov 4,6 miliardy eur

Prvý z nich bude postavený na základe aktuálne predstaveného konceptu Mitsubishi e-Evolution, ktorý má napĺňať slogan automobilky „Drive your Ambition”. Jedná sa o technický prototyp poukazujúci na smerovanie značky. Predstavuje integráciu umelej inteligencie, konektivity, palubných systémov a cloud computingu.

mitsubishi e-evolution concept

Až 3 elektromotory

O 4WD pohon konceptu Mitsubishi e-Evolution sa starajú až tri elektromotory s veľkým ťahom. Jeden poháňa prednú a dva zadnú nápravu. O koordináciu činnosti dvoch zadných motorov sa stará nový systém AYC, a to prostredníctvom riadeného vektorovania krútiaceho momentu.

Náš tip
Aliancia Renault-Nissan-Mitsubishi prinesie 12 nových elektromobilov

Batéria sa nachádza v strede vozidla pod podlahou, dôsledkom čoho má koncept nízke ťažisko a výbornú jazdnú stabilitu. Vďaka absencii mohutného spaľovacieho motora a integrácii batérie do podlahy mali dizajnéri oveľa väčšiu voľnosť pri návrhu úplne nového interiéru vozidla. Ten sa vyznačuje vzdušnosťou a množstvom displejov. Ovládacie prvky vozidla sú sústredené na volante a v stredovom tuneli. Na palubnej doske sa nachádza iba obrovský displej, členený na tri samostatné časti.

Podrobnejšie informácie sme sa zatiaľ od Mitsubishi nedozvedeli. Dúfame, že sa tak stane už čoskoro.

Zdroj: tlačová správa

26. októbra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+