MojElektromobil

Výrobca najpredávanejšieho plug-in hybridu na európskom trhu, japonská automobilka Mitsubishi, investuje v nasledujúcich troch rokoch do výskumu, vývoja a výroby elektrifkovaných automobilov 4,6 miliardy eur.

Ako sme vás už informovali, aliancia automobiliek Aliancia Renault-Nissan-Mitsubishi má v oblasti elektromobility veľké plány. Do roku 2022 chce uviesť 12 nových elektrických modelov a ďalšie množstvo plug-in hybridov. Prím v oblasti vývoja elektromobilov budú hrať automobilky Nissan a najmä Renault, ktorý chce mať až 8 plne elektrických modelov.

Náš tip
Aliancia Renault-Nissan-Mitsubishi prinesie 12 nových elektromobilov
Mitsubishi EX Concept
Mitsubishi EX Concept
 

Mitsubishi sa tak bude pravdepodobne špecializovať na vývoj a výrobu plug-in hybridného pohonu, s ktorým má dlhoročné skúsenosti. Veď jeho model Outlander PHEV je jeden z najlepšie predávaných plug-in hybridov. Len v Európe sa predalo minulý rok 21 318 kusov. Stal sa tak najpredávanejším plug-in hybridom a druhým najpredávanejším automobilom do zásuvky na starom kontinente za rok 2016.

SUV plug-in hybridy aj elektromobil

Mitsubishi predstavilo v nedávnej minulosti väčšie množstvo plug-in hybridných konceptov typu SUV. S najväčšou pravdepodobnosťou sa tak môžete tešiť na širokú paletu SUV modelov všetkých veľkostí vybavených plug-in hybridným pohonom. Ale dočkáme sa samozrejme aj čistokrvného elektromobilu. Nedávno sme spoznali prvé teaser-e konceptu Mitsubishi e-Evolution. Jedná sa výkonné SUV-kupé, ktoré má byť symbolom novej éry, dlhodobého rastu a udržateľného rozvoja.

Náš tip
Mitsubishi zverejnilo prvý teaser na svoje výkonné elektrické SUV-kupé e-Evolution

Zdroj: nikkei.com cez reuters.com

24. októbra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+