MojElektromobil

Aliancia Renault-Nissan-Mitsubishi zverejnila svoje veľké plány v oblasti elektromobility. V rámci nich hovorí o 12 nových elektromobiloch, 40 modeloch vybavených autonómnym riadením a správe flotily robotizovaných vozidiel.

Pôvodná aliancia Renault-Nissan sa stala po akvizícii automobilky Mitsubishi najväčším výrobcom áut do zásuvky. Preto nie je žiadnym prekvapením, že má v oblasti elektromobility veľké plány. Tie boli sformulované v rámci stratégie s názvom “Alliance 2022”, čo znamená že majú byť uskutočnené do roku 2022.

Hlavné zámery v oblasti elektromobility do roku 2022

  • Uvedenie 12 nových elektromobilov na trh. 70 % z nich bude postavených na zdieľaných platformách. Dôraz bude kladený na masové, cenovo dostupné vozidlá.
  • Od roku 2020 nová generácia elektromotorov a batérií.
  • Eelektromobily aliancie dosiahnu dojazd 600 km (NEDC).
  • Cena batérií klesne o 30 % v porovnaní z rokom 2016.
  • Na získanie 230 km (NEDC) dojazdu postačí 15 minút nabíjania.
  • Optimalizovaný, plochý tvar batérie pre maximalizáciu vnútorného priestoru.
  • Zavedenie novej plug-in hybridnej technológie od Mitsubishi do automobilov segmentu C a D.

Autonómne riadenie

Do roku 2022 plánuje mať aliancia Renault-Nissan-Mitsubishi až 40 modelov s rôznymi úrovňami autonómneho riadenia. V roku 2018 bude v rámci autonómnej jazdy na všetkých typoch ciest potrebné, aby vodič monitoroval premávku a v prípade potreby prebral kontrolu nad vozidlom. V roku 2020 to bude platiť len pre jazdu po meste. V roku 2022 bude dostupné plne autonómne riadenie bez nutnosti zásahu vodiča.

Zdroj: tlačová správa

20. septembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+